Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mam pytanie. Robię małe odświeżenie pokoju w wielkiej płycie (gipsowanie, malowanie, panele). Nie chciałem wyrywać futryn póki nie remontuje przedpokoju i zaryzykowałem zakup używanych rocznych drzwi. Pasują ładnie na zawiasach, dociąłem na wysokość, ale niestety przez krzywą futrynę na wysokości zamka brakuje im około milimetra by się zamknąć. Drzwi oczywiście w okleinie. Szlifować i jakoś to zamaskować potem? Robił ktoś coś podobnego?
#remontujzwykopem #remont
brylek - Mirki mam pytanie. Robię małe odświeżenie pokoju w wielkiej płycie (gipsowan...

źródło: comment_1608068779wiBILNWwcLYZzBfLmZKwwA.jpg

Pobierz
  • 33
@brylek:

Ościeżnica metalowa z wspawanymi zawiasami?
Można:

1. lekko odgiąć zawiasy w ościeżnicy używając młotka i pukając przez jakiś klocek, tylko z wyczuciem i nie za mocno
2. szlifierką kątową "poprawić" ten garb oraz również"wyklepać" delikatnie przez klocek

Ingerencja w drzwi z mdf-u to ostateczność
@brylek: miałem taką sytuację i szlifowałem rant drzwi przy zawiasach, tak abym mógł je głębiej wkręcić i żeby całe drzwi się cofnęły w kierunku zawiasów, to co wyszlifowałem pomalowałem farbą olejną, najgorzej to nie wyszło, choć wiadomo, że trochę fuszerka no ale cóż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deryt: ściany ze świeżymi gładziami niestety, ale spróbuję
@JohnShelby: czyli rozumiem, że tylko w miejscach zawiasów powstały takie wgłębienia. Pewnie to dopiero pomoże u mnie.
@brylek:

Przed zabraniem się do pracy zmierz sobie wszystko dokładnie, czy np. po zeszlifowaniu krawędzi przy zawiasie "felc" drzwi nie bedzie się zapierał o ościeżnicę, bo wtedy będą "prężyć" przy zamykaniu. Być moze jedynym rozwiazaniem będzie wyklepanie "garbu". No i czeka cię szlifowanie otworu na język zamka, bo nie będzie załapywał, trzeba go poszerzyć.
ściany ze świeżymi gładziami niestety, ale spróbuję


@brylek: nie próbuj, sam chciałem tak wyprostować futrynę, ale to gruby metal i jak waliłem to tylko tynk zaczął odskakiwać a futryna się nie ruszyła,

czyli rozumiem, że tylko w miejscach zawiasów powstały takie wgłębienia. Pewnie to dopiero pomoże u mnie.


@brylek: w miejscach zawiasów musiałem ten rant trochę zeszlifować, ale i „felc” musiałem sporo zjechać.

@mister_pink: > czy np. po zeszlifowaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister_pink: felc ma właśnie całkiem niezły zapas od strony zawiasu. Co do zamka to faktycznie może tak być, ale nie wiem kompletnie jak to trzeba będzie przerobić.
@JohnShelby: zrób zdjęcia jak możesz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodijak: robię zwykłe malowanie z wymianą paneli, nie chciałem rewolucji, bo jak mam wymieniać ościeżnice to wymieniłbym już wszystkie by były takie same. Wymiana metalowych ościeżnic to rewolucja w mieszkaniu.