Wpis z mikrobloga

Janusz Schwertner z onetu: Pan Michał został brutalnie pobity tuż po strajku kobiet – świadczą o tym zdjęcia, obdukcja i jego zawiadomienie złożone w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. On sam opowiada ze szczegółami, że pobili go policjanci podczas nocnego transportu radiowozem. Zdaniem prokuratury funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień. W tej sprawie nie będzie nawet śledztwa.

W radiowozie rzucili mnie na ziemię. Wykręcili mi ręce, choć ciągle miałem założone kajdanki. Usiedli na mnie. Dusili bocznym chwytem za krtań. Krzyczeli: „jesteś kur… zerem, poddajesz się?” – wspomina pan Michał

– Zacząłem błagać, żeby przestali. Krzyczałem, że się poddaję. Zmusili do poniżającego wyznania: „tak, jestem grzeczny”. Podsumowali: „a taki byłeś twardy w gębie” – opowiada uczestnik strajku kobiet

Lekarz, który badał pana Michała w czasie obdukcji, ustalił, że do obrażeń faktycznie mogło dojść „w warunkach i czasie podawanych przez badanego”

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, bo zdaniem śledczych pan Michał sam zachowywał się agresywnie

Dr Hanna Machińska z Biura RPO taką argumentacją prokuratury jest zszokowana. – To niewyobrażalne. Mieli przewagę, kajdanki, środki przymusu bezpośredniego. To niemożliwe, by do takich obrażeń doszło w wyniku postępowania zatrzymanego


Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/strajk-kobiet-uczestnik-brutalnie-pobity-sledztwa-nie-bedzie/32xbdfc,79cfc278

  • 22
Ja dziś mam policję w takim samym poważaniu jak żuli pod sklepem. Są bo są, ale wala gównem i lepiej do nich nie podchodzić. Szkoda trochę, bo sam walczyłem kilka lat temu o lepsze traktowanie Policji, bo się starali.
@Xianist: psiarnia od zawsze taka była, tylko społeczeństwo szczekało że dobrze robią bo leją kiboli, narodowców, dillerów, przestępców ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz te same społeczeństwo na własnej skórze przekonuje się w jak wielkim błędzie byli i jak #!$%@?łą instytucją jest policja, w szeregi której w większości wchodzą życiowi frustraci