Wpis z mikrobloga

Dopiero co premier ogłaszał te śmieszne przedziały i etapy. Jak sam mówił, wprowadzają je po to, żeby każdy wiedział co będzie, żeby nie było zaskoczeń, długofalowa strategia.

I co? I nic, kłamał jak zwykle.

Liczby spadają? Powinny wrócić czerwone i żółte strefy? No to dowalamy etap, który miał być przy dużych wzrostach. Logika? A skąd!

Miesiąc temu właściciele stoków dogadali się z rządem. Jednak stoki otwarte. Naśnieżanie trzeba zacząć wcześniej, każdy dzień kosztuje kilkanaście tysięcy. Będzie otwarte, można naśnieżać.

Naśnieżone? No to jednak zamykamy. Bo możemy!

Hotelarze i restauratorzy bankrutują i błagają o zluzowanie obostrzeń? No to im zaostrzymy. W końcu spada!

Spada! Odnosimy sukcesy!
No ale jednak hotelarze oszukują i przyjmują ludzi na fałszywych podróżach służbowych. Tak nie może być, to śmiertelne niebezpieczeństwo!
No ale spada! Jak to, mimo tego strasznego łamania zasad spada? Nie może być! To może jednak to nie takie straszne?
Nie, zamykamy! Bo tak!

A na deser zakaz przemieszczania się. Moc prawną zapewnia wpis na twitterze i rozporządzenie. Podpisano, prokurator dziura w dupie.

Jak ja mam mieć jakikolwiek szacunek dla tego rządu?

I wiecie co będzie? Nic nie będzie. Ludzie będą mieli jeszcze bardziej w dupie i jeszcze mniej się będą stosować, bo widać, że tu nie ma ŻADNEJ logiki. Zero. Nic.

Ciekawe, jak nastroje u górali. Coś czuję, że tak tego nie zostawią.

Czekam jeszcze na opublikowanie wyroku w sprawie aborcji w Wigilię.

Będzie się działo.

Aha - jeszcze raz gratuluję tym, którzy wybrali ten rząd. Brawo!

#koronawirus #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 56
Ludzie będą mieli jeszcze bardziej w dupie i jeszcze mniej się będą stosować, bo widać, że tu nie ma ŻADNEJ logiki. Zero. Nic.


@jamtojest: Wydaje mi się, że logika jest, ale trzeba umieć spojrzeć na dane, bo faktycznie średnia zarażeń spada. Dzisiaj wyniosła już 25.98 - tylko 0.98 od przywrócenia podziału na żółte i czerwone strefy.

A tu jednak wprowadza się obostrzenia jakby było 3 razy gorzej. Jednak jak się popatrzy
Sarpens - > Ludzie będą mieli jeszcze bardziej w dupie i jeszcze mniej się będą stoso...

źródło: comment_1608218547yaH1sexEfpohIHQrGG9oAv.jpg

Pobierz