Wpis z mikrobloga

#gluchota #laryngologia #reumatologia #kardiologia #zdrowie #medycyna
Walczę od roku z nagłą głuchotą, która co 2-3 miesiące mi nawraca (wiem wykop to nie szpital). Szukam pomysłów, gdzie dalej szukać bo już lekarze rozkładają rynce :( Laryngolog w poniedziałek powiedział, że już więcej nic nie zrobi, kardio ok ale zapobiegawczo damy panu leki na obniżenie ciśnienia skoro Pan intensywnie biega to może coś pomoże, jak nie będzie efektu to odstawić. Dziś wyniki reumatologiczne bo mega mocno wierzyłem, że coś autoimmulogicznego no i wyniki git (RF, ANA itd).
RM głowy zrobiony, jest ok. Laryngolog rozkłada już ręce, encorton coraz to gorzej działa (praktycznie już nie działa). Szpital w Kajetanach ma oddział zamknięty do odwołania. Wszystkie badania laryngologiczne wykonane. Ktoś może miał podobna sytuację i doradzi gdzie jeszcze ewentualnie szukać ? Choroba #menierea raczej odpada, brak zawrotów oraz wymiotów, jedynie -30% utraty słuchu oraz szum uszny
  • 3
@mat_pl: Informacyjnie, to podbicie ciśnienia następuje zazwyczaj, kiedy np. skrajnie się przeciążamy (nawet zbyt dużo biegając) i mamy złą dietę. Naturalnie obniżamy ciśnienie bezpiecznie naświetlając się słońcem.

Dla mnie bardzo zdrowym jest krótkie naświetlanie się słońcem w południe przez pół roku. Koniecznie bez jakichkolwiek kremów i zawczasu ładuję się beta-karotenem z marchewek.

Substancje wytwarzane pod wpływem słońca to: podstawowa forma (pre witamina) wit. D, przy dłuższym naświetlaniu wyższe formy (dłużej trwałe)
@KollA: tylko moje strzały ciśnienia nie są jakieś wysokie. Lekarz powiedział, że gdyby nie to ucho to nie nie byłoby nawet mowy o lekach, a tak przepisał z myślą że może akurat tu coś poprawimy