Wpis z mikrobloga

@Kris031: rozumiem. patrząc z perspektywy przyszłościowej nie miałbym problemu z dopłatą do CXa, zwłaszcza że chciałbym kupić ekran na całą generację, ale skoro różnica jest marginalna ((gorszy upscaling, wolniejsze UI, niższa jasność (co poniekąd i tak kompensuje czerń OLEDa)) to chyba nie warto dopłacać takiej kasy.

problem w tym że łatwo ulec marketingowi influencerów na YT i różnych forach, którzy krzyczą że BX taki ciemny i w ogóle kupuj CXa, a
@Kris031:

kumpel ostatnio w neo wyrwał 55cx za 4600 i to jest git cena


zazdroszczę ;o

będę leciał prawie wyłącznie w 4k - series x przychodzi mi w tym tygodniu (mam nadzieję( ͡° ͜ʖ ͡°)) plus serwisy streamingowe, netflixy/prime video itd, więc powinno być git. dzięki za opinię.
@galaktyczny_pingwin: ostatnio bx w euro był do wyrwania za 3500 ... sam na niego poluje mi miałem takie same zagwozdki co ty, i wyszedłem z założenia że imo jak mam dopłacać to do wielkości czyli 65" bx, patrzyłem na oba te telewizory na żywo, i prawdę powiedziawszy w normalnym użytkowaniu nie sądzę byś odczuł znaczącą różnicę, z bx bez wątpienia będziesz zadowolony, sam rozoważałem jeszcze sony xh90... ale imo zostałem przekonany
@Maciek952: gratulacje, w 2020 kupić nextgena to prawdziwy wyczyn xd sam musiałem series x'a kupić w PL i wysłać za granicę, bo w UK nie ma najmniejszych szans na kupno gdziekolwiek indziej niż od scalpera za 150-200% ceny() dziś wysłany, mam nadzieję że uda się przyjść w tym tygodniu razem z CXem(σ ͜ʖσ)
@Maciek952:

oled + nextgenowa konsola to imo moim zdaniem najlepsze połączenie :)


też tak myślę:)

na pewno będę zadowolony, już testowałem CXa 55"(kolega ma)+pc, kosmiczne połączenie. OLED ma tak płynny motion handling, że 60fps wygląda znacznie płynniej niż powinno:) ten nieskończony kontrast to coś niesamowitego, dark souls 3 wyglądał obłędnie ʕʔ
@Maciek952:

jak się zaopatrujesz na teoretycznie możliwe wypalenia ? pytam z ciekawości, bowiem ja jakoś mam wylanę i liczę że będzie git( ͡° ͜ʖ ͡°)


mój plan antywypaleniowy przedstawia się następująco:


a będąc szczerym, to CX ma kilka bardzo fajnych funkcji przeciwdziałających burn in'om, takich jak logo luminance adjustment, automatyczny wygaszacz czy auto pixel shift. do tego z tv będę korzystał wyłącznie ja, więc postaram się robić
@galaktyczny_pingwin: no cóż mądre bestie, ale różnie to z nimi bywa( ) a co do opiekunki t ogrubo XD , na szczęście tak jak mówisz te bx/cx imo mają ponoć trochę zabezpieczeń przed trwałym wypaleniem, tv jako tako nie oglądam więć pozostaje interface z gry ( ͡º ͜ʖ͡º) ale kto by łupał w coś 10h xD już nie te lata chyba...
@Maciek952: dokładnie tak, dlatego też stwierdziłem że jeśli mam już siąść raz na jakiś czas i w coś zagrać lub obejrzeć, to warto chociaż mieć do tego porządny ekran. to i 10% zniżka załatwiona przez kumpla( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do wypaleń w graniu, czytałem że microsoft rozpoczął współpracę z LG marketując CX/BXy jako "idealny gamingowy telewizor", więc można spodziewać się trybów OLED w ustawieniach nowszych gier.
@Maciek952: Siemanko, użytkuję LG CX 48" już od kilku dni i mogę podzielić się wiarygodną opinią. A więc co tu dużo mówić - kontrast, fabryczna kalibracja z odpowiednimi ustawieniami, głębia kolorów - każdy jeden element jakości obrazu to najwyższy poziom. Myślę też, że jeśli BX ma te 200 nit mniej to mógłby zdecydowanie być za ciemny.

Xbox jeszcze nie przyszedł, ale mój lapek z GTX 1070 był w stanie odpalić starsze