#pcmasterrace #pytaniedoeksperta #komputery #oled
Witam, jakis pomysl dlaczego jak przelacze obraz z PC na TV LG G5 to gry chodza jak gowno a jak gram na biurkowym monitorze to wszystko jest cacy? probuje ograc TLOU1 ale jak przerzuce po hdmi na TV to gra strasznie zacina i fps nie przebija 50 klatek. Na tych samych ustawieniach na monitorze MSI gra nie schodzi ponizej 120klatek
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ppooii: Wygląda OK, nawet z włączonym vsync powinno trzymać 60 ale i tak warto sprawdzić czy masz to wyłączone w grze i po stronie sterownika. Jeśli w ustawieniach karty nic nie zmieniałeś to domyślnie vsync powinien być wyłączony.
Zobacz jeszcze jak masz tutaj skonfigurowane. Takie smużenie na OLED nie powinno występować jeśli TV ma wyłączone wszystkie "ulepszenia" obrazu albo aktywny tryb gry (który zwykle działa właśnie tak, że wyłącza wszystkie
Rosh - @ppooii: Wygląda OK, nawet z włączonym vsync powinno trzymać 60 ale i tak wart...

źródło: ss2

Pobierz
  • Odpowiedz
Siema,

Mam 2 telewizory OLED 55”.
Jeden z nich jest zamontowany na ścianie i muszę go zdjąć dla firmy, która będzie go transportować.

Ale znalazłem wiele sprzecznych informacji.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, zastanawiam się czy warto do telewizora OLED kupionego poprzez allegro dodać ochrone 2lata po gwarancji z programu Allegro Care (wychodzi 10% wartości sprzętu). Ma ktoś może wiedzę/ jakieś doświadczenia z takimi usługami?

#hestia #ubezpieczenie #oled #tv
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam szanowne grono,

​Od dłuższego czasu zastanawiam się nad ulepszeniem swojego zestawu komputerowego i stoję przed dylematem: wymiana monitora czy karty graficznej?

​Mój obecny sprzęt to:
​Procesor: AMD Ryzen 5 7600X
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suseuropejski: oled na ogół migocze z włączonym vrr. Tu raczej chodzi o to, ze obraz i tak jest nieostry przy niskim FPS bo każda klatka jest trzymana zbyt długo.
z reszta przy niskim klatkarzu szybki panel może wywoływać poczucie, ze obraz "rwie" właśnie z względu na zmniejszone "rozmycie" podczas przejść i bardziej widać te "skoki".
  • Odpowiedz
@Holocep co kilka miesięcy są nowe modele więc będziesz czekać do usranej śmierci.

Ja się już wyleczyłem od szukania ABSOLUTNIE NAJLEPSZEGO WYBORU NA ŚWIECIE bo to k---a nie ma sensu.
Szybki research i się na coś decyduje, tobie też to polecam.
  • Odpowiedz
@Holocep: Stałem przed tym samym wyborem co Ty, wczoraj zamówiłem LG C5 Przekonało mnie to że posiadam już w sypialni LG C1 z którego jestem bardzo zadowolony więc C5 z pewnością poprawi te wrażenia i na pewno nie zawiedzie ;)
  • Odpowiedz
#telewizory #samsung #oled kupiłem dziś w xkom na promocji telewizor Samsung QE77S85F 77 cali za 5500zł. Czy to dobra cena? Chyba wykupiłem ostatnią sztukę, bo widzę że zaraz po złożeniu zamówienia jest on już niedostępny w tym rozmiarze. Myślałem jeszcze nad QLEDem od Philipsa 75 cali za 1500zł mniej, ale ten Samsung chyba lepszy bo OLED?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Konto_tylko_na_chwile: poczekaj kilka miesięcy i weź LG C6H w wersji 77. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę Samsunga, to to będzie tegoroczny killer. Zwróć uwagę, że piszę o LG C6H, a nie zwykłym C6. Sony robi TV dobre, ale w cena/jakość to oni nie wygrywają (przez wysoką cenę, do jakości zarzutów nie mam).
E: premiera w Polsce będzie za około miesiąc, ale poczekaj chociaż do lata (najlepiej po mundialu), to
  • Odpowiedz
  • 1
@czyznaszmnie: Im bliżej tym ostrzejszy gradient będzie ale nie jest to jakiś duży problem, jak dasz tak blisko jak uchwyt pozwoli to też będzie spoko. Przed powieszeniem możesz sobie postawić na podstawce i zobaczyć jak to wygląda w różnych odległosciach.
  • Odpowiedz
  • 1
@czyznaszmnie: Jak chcesz czegoś slim gładko że ścianą to ambilight nie jest z tym kompatybilne bo musi być w stanie na tą ścianę świecić i faktycznie nie ma co na Philipsa wtedy patrzęć.
  • Odpowiedz
Drogie Mirki i Mirabelki
LG OLED G5, kupiony online tydzień temu. Po dostawie wyraźny banding (nawet w menu głównym TV), wykonane 3 razy odświeżanie pixeli pod rząd (zalecenie LG). Niestety po takim czasie (około 50h) wygląda to tak jak na zdjęciach. Czy jest to normalny/akceptowalny banding czy zwrócić? Nie chciałbym zostać z wybrakowanym telewizorem na kilka lat

#oled #telewizory #lg #elektronika #tv
kklemensa - Drogie Mirki i Mirabelki
LG OLED G5, kupiony online tydzień temu. Po dost...

źródło: 1000048760

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kklemensa: Bartku, oledy rzeczywiście tak po prostu mają, ciężko o perfekcyjną sztukę. Mój pięcioletni LG CX ma pink tint na pół matrycy, który widoczny jest tylko na białym tle na cały ekran. Po pierwsze odpowiedź sobie na pytanie czy przeszkadza Ci, tj. czy dostrzegasz ten efekt przy normalnym użytkowaniu telewizora i czy jest zdecydowanie nieakceptowalny. Wiem, że jak się wyda sporo siana to to boli i zwraca się uwagę na
  • Odpowiedz
Szukam TV 43 cale (dosyć problematyczny rozmiar, z tego co widzę) No i najbardziej spodobał mi się Philips 43PUS9010 (Ambilight, odświeżanie, cena) No i tylko jedna rzecz mnie tutaj irytuje, a mianowicie system TITAN OS, zamiast Google TV.

Jednym z zastosowań byłoby też przesyłanie obrazu z komputera na TV poprzez Moonlight / Sunshine, ale wydaje mi się ,że żaden system poza Google TV tego nie ogarnia natywnie.

Z drugiej strony widzę, że odrobinę starszy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
No właśnie czy Google Tv= ,Android TV i czy wtedy można zainstalować na takim telewizorze aplikację typu Tivimate lub jakiś VPN ?
  • Odpowiedz
#telewizory #oled #samsung
Czy ktoś z was posiada telewizor Samsung S85F w wersji 65/77 cale? Jestem ciekaw jak wygląda załączony w dzień w salonie bo naczytałem się, że matryca o tej wielkości jest od LG i telewizor nie nadaje się do salonu i oglądania w dzień.
Już sam zgłupiałem bo ludzie polecają miniledy zamiast tego OLEda 🤔 jest to podobno najtańszy model polecamy zarazem żeby wejść
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest tu ktos kogo drazni pwm flickering w nowych telefonach oledowych? niestety ips na rynku coraz mniej wrecz mozna policzyc na palcach 1 reki. nie jestem w stanie korzystac z ekranu ledowego dluzej niz 5 minut bez poteznego bolu oczu i glowy i wspolczuje tym co potrafia, ale zakladam ze duzo osob moze miec takie dolegliwosci ale nawet nie wie ocb xD
ale powinno sie dac w zadek producentom ze nie daja
gerwazy-oko - jest tu ktos kogo drazni pwm flickering w nowych telefonach oledowych? ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Pomysły na zakupy RTV i AGD
Kupuję 3 rzeczy: #telewizor + #lodowka + #pralkosuszarka. Co sądzicie o tych modelach? Znajdę coś lepszego w podobnych cenach? Wielkie dzięki za rady!

1. TV LG B5, 65 cali - najtańszy OLED z LG za 4999 zł, podobno jedynym minusem jest ciemny ekran/glare w jasnym świetle - czy przejmować się tym, jeśli mam zasłonę, a lampy nie świecą mi
mirko_anonim - ✨️ Pomysły na zakupy RTV i AGD Ⓘ
Kupuję 3 rzeczy: #telewizor + #lodowk...

źródło: 7782accc0cded817c60e9346246a073a

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zapatrujecie się na ceny telewizorów OLED w najbliższym okresie czasu? Premiera nowej serii LG za pasem, dopiero co był okres promek na serie 2025, konkurencji nie śledziłem, a w zasadzie powinienem. Ciekawi mnie, czy będzie to tanieć, czy jak mawiał klasyk tanio to już było.

#telewizory #oled #lg #tv #telewizor
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kojos: nie. Oled to król czerni i gdy masz kadry z ciemnej nocy na 83 zaciemnionych calach to jest rzeczywiście ciemno.
Jedynie stuttering jest minusem technologii i pewnie bawiąc się opcjami mógłbym go trochę zniwelować.
No i ja oglądam tylko nocą. W dzień na pewno mniej przyjemnie się ogląda nawet jasne filmy ze względu na okno naprzeciwko - bez okna naprzeciwko byłoby super.
  • Odpowiedz
#telewizory #oled
Jaki telewizor 65" godny polecenia, im więcej HDMI tym lepiej, im jaśniejszy HDR tym lepiej, wiadomo.
Konieczny element - BŁYSZCZĄCA matryca. Szukam czegoś do powiedzmy 7000 zł.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach