Wpis z mikrobloga

@buonaparte: przychodzi pisemko, że rozprawa zaczęła się 13.15, a zakończyła 13.17, dostajesz wyrok nakazowy poleconym i nara, nie pamiętam jak nazywa się ta forma, ale jest co najmniej wątpliwa.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Jest panika. Już kolega napisał, a co z sylwkiem? Jedziemy, bo nie można? Już spanikował. Zastraszenie ludzi, o to chodzi.

A luzik, jedziemy 500km, na coroczne nabożeństwo noworoczne, czterodniowe. Bóstwo nasze to góry i alkohol xD
  • Odpowiedz
@wrobel7: W ogóle idea wytrzeźwiałki pochodzi chyba z czasów komuny jako posowiecki spadek, tak jak i alkoholizm Polaków. Jasne, że zdarzają się przypadki awanturujących się, niszczących mienie, sprawiających problemy osób pod wpływem w miejscach publicznych, ale czy to powód by mieć prawo które pozwala zamknąć bez jakichkolwiek podejrzeń popełnienia przestępstwa osobę np wracającą z baru po 3 piwach? Archaiczne prawo czasów słusznie minionych.
  • Odpowiedz
ale czy to powód by mieć prawo które pozwala zamknąć bez jakichkolwiek podejrzeń popełnienia przestępstwa osobę np wracającą z baru po 3 piwach?


@THredrock: zgadzam się, to absurd, że na podstawie jedynie widzimisie policjanta i obecności jakiejkolwiek ilości alkoholu we krwi można być pozbawionym wolności bez możliwości kontaktu.
  • Odpowiedz
@THredrock: @wrobel7: właśnie dlatego będę dwa kroki przed nimi i nie wypiję ani kropli ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet gdzieś w środku mam nadzieje, że będą mnie chcieli przyłapać na upojeniu, bo chcę zobaczyć to zdziwko na mordkach xD
  • Odpowiedz
@baobabtoudi: W tej chwili mam wrażenie ze porównujesz podświadomie polski system podatkowy z niemieckim:) otóż różnica jest taka że w biednej Polsce kasty socjal powoduje inflancje i podwyższanie podatków bo z czegoś trzeba wziąć te pieniądze. Niemcy mają tak potężne wpływy do budżetu z gospodarki że dodatkowy social dla jakieś grupy społecznej nie powoduje żadnych nowych podatków. Innymi słowy zwykły zjadacz chleba tego wogole nie odczuwa. A pretensje o płacenie na
  • Odpowiedz
Wyjdzie jakiś pajac i z poważną miną oznajmia, że jest zakaz przemieszczania się, kiedy niczego takiego nie ma.


@sowiq: a rządowe przydupasy przyklepują i powtarzają te same brednie na konferencjach/wywiadach

czemu kurła jakiś dziennikarz nie zapyta w prost na żywo ich o ten zakaz, skoro nie mogą zabraniać przemieszczania się, tak żeby te cepy się zakręciły na wizji..
  • Odpowiedz
czemu kurła jakiś dziennikarz nie zapyta w prost na żywo ich o ten zakaz


@Logan00: nie po to robią konferencje prasowe bez prasy, żeby byle jaki dziennikarz mógł zadać pytanie :D
  • Odpowiedz