Wpis z mikrobloga

@mpk794: A ja bym w mojej został nawet jakbym miał 100 mln, tylko ograniczyłbym godziny, tak żeby pracować z 2-4 dziennie(no ale nie każdy tak może). Praca jednak daje też jakąś satysfakcję i uczucie progresu. Znaczy nie jak skręcasz długopisy, ale jak robisz coś co rozwija to jest fajnie. Za dużo widziałem ludzi co np. przechodzili na emeryturę i w instant dziadzieli.
@Asd15: Szanuję, aczkolwiek obawiam się, że po pewnym czasie i Ty też dałbyś sobie spokój. Zastanów się, po co miałbyś spędzać nawet 2 godziny na pracy skoro możesz w tym czasie spędzać czas z ludźmi, których lubisz/kochasz, zwiedzać świat, itp.? Ludzie, którzy dziadzieją po przejściu na emeryturę stają się tacy właśnie dlatego, że innego życia (poza pracą) nie znają i nie wiedzą co ze sobą zrobić. A bierze się to też
Szanuję, aczkolwiek obawiam się, że po pewnym czasie i Ty też dałbyś sobie spokój. Zastanów się, po co miałbyś spędzać nawet 2 godziny na pracy skoro możesz w tym czasie spędzać czas z ludźmi, których lubisz/kochasz, zwiedzać świat, itp.?


@mpk794: Bo lubię to co robię xD I lubię moich współpracowników. Zresztą, zwiedzanie świata brzmi gorzej jak praca - osobiście nie cierpię podróżowania za daleko ¯\_(ツ)_/¯ A czy po pewnym czasie dałbym
@mpk794: Aha z pewnością wszyscy prawnicy, lekarze, czy nawet stolarze, albo mechanicy, krótko mówiąc - ludzie z pasją, robiący zazwyczaj to co kochają rzucają wszystko, bo wygrali na loterii...
Znam rolnika, który sprzedał ziemię wartą kilka baniek, kupił lepszy sprzęt i dalej ora pole. mógłby je też sprzedać, srać hajsem, ale po #!$%@? to prostemu rolnikowi?
Takich ludzi jest masa, ja sam jestem materialistą - hedonistą, ale wierz mi, po tym
@mpk794: A ja jestem lakiernikiem i wiesz co bym robił jakbym wygrał w lotka? Kupił sobie kilka starych gratów i je odnowił. A potem kolejne i kolejne. Bo lubię tą prace, lubię ten moment kiedy widzę efekt końcowy i lubię sam proces
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpk794: no za 100 mln to bym rzeczywiście leżał do góry brzuchem, ale najpierw bym zainwestował żeby samo się kręciło :p
@Samulem: No otóż to, ale to byś już robił dla własnej przyjemności, nie myśląc o zarobku. Natomiast już widzę takiego dajmy na to mechanika, który mając kupę hajsu dalej zmienia oleje w 15 letnich fiestach, bo "lubi to co robi" XD Jeśli już to posiadając miliony dłubałby w swoim zabytkowym Mustangu rocznik '67 i paru innych, które by miał we własnym garażu.
@mpk794: Oczywiście, ze nie robiłbym tego dla zarobku bo już by mnie to nie obchodziło. Głównym tematem wpisu było to, ze można lubić swoją prace. Ja lubię i jakbym był milionerem to dalej bym gdzieś pracował
@Asd15: Dokładnie tak.
@mpk794: Takie myślenie charakteryzuje biedaków, którzy się szybko wzbogacili - "oo uu hehe łodchodzem z tej taśmy", cyk kilka drogich aut, dom każdemu dziecku, a potem prochy i alko, żeby skończyć na dnie z kredytami.
Do fajnej pracy przychodzisz dla towarzystwa/rozrywki albo choćby nawet dla beki coś porobić.
Prawda jest taka, że gdyby dać takiemu 100mln zł to następnego dnia by w tej ukochanej robocie śladu po nim nie było.


@mpk794: Ja na pewno bym chciał dalej robić to co robię, może w trochę innej formie, ale bym robił. Zresztą umiem to robić tylko dlatego że lubiłem to bardziej od gier komputerowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanów się, po co miałbyś spędzać nawet 2 godziny na pracy skoro możesz w tym czasie spędzać czas z ludźmi, których lubisz/kochasz, zwiedzać świat, itp.?


@mpk794: Ze zwiedzania świata też można zrobić biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet jeśli to nie zwróci kosztów podróży to może zapewni ci miękkie lądowanie gdyby coś nie pykło.