Wpis z mikrobloga

jaki język powinienem wybrać zakładając, że chcę zrobić crossplatformowy program z gui? jaki język ma narzędzia, które pozwolą mi to zrobić w najłatwiejszy sposób? #programowanie
  • 20
@Passer93: @KorwinizacjaPrzelyku: @bartosaq: @jaxon9000: sorki panowie, że pozwolę sobie was wszystkich zawołać, ale mam już doświadczenie z electronem wręcz wychodzę z tego środowiska i w dużym skrócie nie podoba mi się to. wolałbym coś bardziej natywnego i zastanawiałem się nad javą (tak wiem, że to też nie jest natywne rozwiązanie), i c++. w przypadku javy, moje wątpliwości wynikają z tego, że wydaję mi się że to umierający język
@vd1cct: no electron jest #!$%@? ale to wciąz najlepsza opcja na szybkie napisanie jakiejś przenośnej apki z GUI. Jak chcesz coś natywnie to już nie będzie przenośne z definicji.
@vd1cct Java nie jest umierającym językiem, dużo firm pisze w niej swoje platformy webowe - google, Amazon, uber, allegro. Dodatkowo masz łatwe zaciąganie zależności przez gradle lub Maven. Problem z GUI w javie jest taki, że wygląd tych komponentów zatrzymał się chyba na roku 2000 i są po prostu obrzydliwe. No ale za to w porównaniu do cpp, w javie głównie będziesz się martwił logiką, a nie wskaźnikami i pamięcią.