Wpis z mikrobloga

@retzev: kretyni mylą podłączenie tlenu z respiratorem, mój wujek też gada, że w szpitalu leżał pod respiratorem a teraz sobie do domu kupił i podłącza xd sam xd a kupił sobie po prostu koncentrator tlenu
  • Odpowiedz
kretyni mylą podłączenie tlenu z respiratorem


@Chehu: to jest ten sam sort ludzi, którzy krzyczą "moje ciało moja sprawa" twierdząc, że odrębny człowiek posiadajacy swój własny kod genetyczny, ale rozwijający się w kobiecie to jest część tej kobiety jak np. nerka.
  • Odpowiedz
@retzev:
Nien ocebialbym z góry, respiratory NIV to też respiratory i dają radę, przy osobach o lepszych parametrach. Maski często maja mocowania pozwalające na odpinanie rur.
A CPAP, czyli małe maszynki do wspomagania oddychania i np. walki z bezdechem też teoretycznie sa respiratorami.
NIV - Non Invasive Ventilation
  • Odpowiedz
@retzev 30 lat pracuje w zawodzie i baba nie ma pojęcia co to jest tryb nieinwazyjnej wentylacji NIV na respiratorze i że używa się maski pełnotwarzowej lub hełmu
  • Odpowiedz
@retzev nie mówiąc już o tym że nie każdego się zwiotcza i autoekstubacja jest znanym i sporadycznym powikłaniem sedacji. Tak ludzie też sobie rurkę sami wyjmą na siłę
  • Odpowiedz
@ZbawcaMirko: no co ty( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież napisałem, że zapewne ta osoba nie zna do końca angielskiego i pomyliło się jej to z polskim słowem respirator
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
to jest ten sam sort ludzi, którzy krzyczą "moje ciało moja sprawa" twierdząc, że odrębny człowiek posiadajacy swój własny kod genetyczny, ale rozwijający się w kobiecie to jest część tej kobiety jak np. nerka.

@Jestembogaty: Przeciez OP na twitterze ma flage Polski, krzyż i hasztag babies lives matter
  • Odpowiedz
@cat_burger: @Can_I_help_you: a on tam swoje wie, swoje przeżył, nie będzie mu nikt mówił jak ma żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce to używa, i tak nie przetłumaczysz

@Jestembogaty: nie zgadzam się i wspieram temat aborcji

@su1ik: ja tam się bawie nadal świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet jeśli to nieporozumienie na tle językowym to nadal jest prawdą, że ludzie
  • Odpowiedz