Wpis z mikrobloga

Motomirki!
Przymierzam się do zakupu motocykla turystycznego na najbliższy sezon. Doradźcie proszę!

Założenia podstawowe:
- Nieprzekraczalny budżet 25 000 zł
- Minimalny rocznik to 2006
- Jazda razem z różowym, więc musi być wygodnie dla Pasażerki
- 3 kufry
- bardzo dobra osłona przed warunkami pogodowymi
- KONIECZNIE ABS

Dodatkowe wyposażenie motocykla/oczekiwania:
- łatwy dostęp do regulacji zawieszenia
- regulowana szyba
- tempomat (jak będzie to git)
- czytelne zegary - z dobrym wskaźnikiem paliwa
- Rozsądne spalanie w trasie
- Dobre światła
- Dobra instalacja elektryczna (na bajery typu gniazdka zapalniczki, halogeny itp.)

Mój styl jazdy:
- Wyłącznie drogi asfaltowe. NIE szukam nic na szuter, nie lubię po nim jeździć.
- Raczej spokojny, ale lubię szybko ruszyć spod świateł, lubię krajówki, kręte drogi, a po autostradach nigdy nie przekraczam 160 km/h.

O mnie:
- prawie 10 lat doświadczenia jako motocyklista
- 176 cm wzrostu - 75 kg
- poprzednie motocykle - Honda VFR 800 i Suzuki Bandit 600
- 80% trasa/ 20% miasto
- VFRką radzę sobie mega dobrze i nie boję się większego motocykla

Dotychczasowe motocykle na oku (od najbardziej pożądanego):
- BMW R1200 RT (ten na foto)
- Kawasaki GTR 1400
- Yamaha FJR 1300
- Honda ST 1300 Pan European

Macie jakieś inne pomysły, albo opinie o powyższych motocyklach? W szczególności o BMW - mało jest info w necie o tym modelu.

Przy okazji co sami byście wybrali - zagłosujcie w ankiecie! :)

#motocykle #motoryzacja #kiciochpyta #bmw #kawasaki #yamaha #honda #turystyka #podroze #turystykamotocyklowa #jakimotocykl
Czlowiek_Sweter - Motomirki!
Przymierzam się do zakupu motocykla turystycznego na na...

źródło: comment_1609105773KSo9TKFjOHgNmKxPS9YmLw.jpg

Pobierz

Jaki motocykl turystyczny do 25 000 zł?

  • BMW R1200 RT 38.7% (24)
  • Kawasaki GTR 1400 16.1% (10)
  • Yamaha FJR 1300 16.1% (10)
  • Honda ST 1300 Pan European 11.3% (7)
  • Inny (napisz w komentarzu jaki) 17.7% (11)

Oddanych głosów: 62

  • 35
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Sweter: U mnie w rodzinie jest uzytkownik BMW K1300GT, rocznik cos ok. 10
+ Duzy turystyk
+ Tempomaty, sraty, absy, elektryczna szyba, jakies tryby jazdy, no full bajery, nie wiem co mozna w moto jeszcze miec przydatnego
+ W 25k sie zmiescisz MOŻE.
+ Niskie spalanie , okolice 5l solo
+ Dobrze wyważony mimo ze wyglada na wielka krowe na luzaku nim zawracalem w miejscu a jestem troche nizszy od ciebie
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Sweter: Kawasaki Z1000SX
Zawieszenie USD, radialne pompy z ABSem, posiada regulowaną szybkę, fabryczne kufry, 140 KM i lekki jak piórko.
Motocykl jest dość uniwersalny. Nie dość że dobrze wygląda, to jeszcze świetnie się prowadzi. Na pewno zobaczysz róźnicę między typową turystyczną lokomotywą, a tym motocyklem. W porównaniu z Z1000SX, taki GTR po prostu skręca jak szafa.
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Sweter: skoro dało się na bandicie, to na tym też się da
ogólnie to mam dwa kufry i roler, bo więcej nie potrzebuje, a że cenie sobie estetykę, to nawet nie planuje montować centrtalnego kufra
co do jazdy z pasażerem to nie wiem ()

  • Odpowiedz
@Czlowiek_Sweter: A ja polecam najlepsze co do tej pory ujeżdżałem Yamahę XT1200Z Super Tenere - już tłumaczę.

Mam 182 ni dużo ni mało, przez lata jazdy nauczyłem się, że najważniejsze w turystyce są:
- pozycja, wyprostowane plecy i mały kąt zgięcia kolan
- szeroki pod-dupek
- ochrona przed wiatrem
dalej: bezawaryjność
potem: serwis czyli jak najrzadziej i jak najłatwiej
no i wiadomo: MOC

Jak dla mnie w tym wszystkim nie ma
  • Odpowiedz
A ja polecam najlepsze co do tej pory ujeżdżałem Yamahę XT1200Z Super Tenere - już tłumaczę.


@NaMoment: czytasz ze zrozumieniem?

budżet do 25 000 zł :p

Nie bądź jak ci ludzie z grupek na fejsbuku, co zawsze wrzucą swoje trzy grosze, nawet jak napiszesz dokładnie czego chcesz, to będą chcieli wcisnąć ci Fazera :p
  • Odpowiedz
czytasz ze zrozumieniem?

budżet do 25 000 zł :p


@Kotniepies: ¯_(ツ)_/¯

24 900 https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt1200z-supertenere-xt-1200-z-super-tenere-CID5-IDHRxZJ.html#758090bae0;promoted
26 500 https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt-1200z-super-tenere-motocykl-po-pelnym-serwisie-CID5-IDH4sEM.html#66c607e3f9

Jedna poniżej a drugą bez problemu z negocjuje, więc w 25k się zmieści, jak ogarnie grupy i fb to jest ich więcej wystawionych - bo for free. Więc tak zmieści się w budżecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)- coś jeszcze ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@NaMoment: znalazłeś dwa, od handlarzy :p czyli podtrzymuję :p nie da się znaleźć tego modelu za ten hajs ¯\_(ツ)_/¯ trochę to słabe że polecasz motocykl, który akurat masz :p jeździłeś kiedyś na innych?
  • Odpowiedz