Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że więcej logiki niż u antyszczepów można znaleźć u psów, ale ich pultanie się jest zabawne.

"CEO Pfizera powiedział że się nie zaszczepi, więc pewnie wie że szczepionka jest do dupy"
A co powiedział dokładnie CEO Pfizera?

While Bourla’s company developed the vaccine, he is not a frontline health-care worker himself. He said he’s also 59 and in relatively good health, so it’s not entirely appropriate for him to receive the vaccine before other people who need it more. If he was vaccinated on camera, he said it might help increase the public’s willingness to receive it, citing Pfizer’s internal research. But he emphasized that “none of the executives and board members will cut the line.”

W skrócie: nie pracuje z chorymi, jest w dobrej formie, nie należy do grupy ryzyka, to powoduje że nie będzie się wpychał w kolejkę tym, którzy bardziej jej potrzebują, a on po prostu poczeka na swoją kolej.

Prezes Pfizer Polska, Dorota Hryniewiecka-Firlej powiedziała że zaszczepi siebie i całą rodzinę.
Antyszczepy: "chyba wodą"

Antyszczepy: "żeby potwierdzić że to bezpieczne, najpierw powinien zaszczepić się rząd"
Rząd Czech: szczepi się
Antyszczepy: "hurr durr na pewno podali im coś innego, a nie tą szczepionkę."

Kolejna sprawa, nagle każdy antyszczep ma kolegę lekarza który się nie szczepi. Tak samo jak każdy prawak ma kolegę geja, który nie popiera LGBT.

I jak takich ludzi traktować poważnie?
#bekazfoliarzy #foliarze #antyszczepionkowcy #koronawirus #szczepienia
  • 90
  • Odpowiedz
Przecież powiedział że się nie zaszczepi, jeśli szczepionka jest bezpieczna, to powinien się zaszczepić


@marcelus: przeczytaj to wszystko co napisałem jeszcze raz, tylko wolniej. Może w końcu zrozumiesz.

czyli powiedział dokładnie to co było cytowane na wykopie xD


@WybuchowyCzajnik: nie, zazwyczaj było ucinane do "nie zaszczepił się". A potem pojawaiją się kwiatki jak komentarz pod twoim
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet no przeczytałem i nadal to brzmi jak wymówki, jedna szczepionka dla niego nie zrobi żadnej różnicy, a znacznie podniosłaby zaufanie społeczne.

Prezydent Słowacji czy Grecji też się zaszczepili, choć nie są w grupie ryzyka ani medykami. To się nazywa odpowiedzialność społeczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CytrynowySorbet: sam moge w fazie 0 ale tego nie robie. Wiesz dlaczego ?

Cyberpunk tez mial byc git tak w skrocie, po drugie nie jestem z grupy ryzyka, po trzecie nie wierze pfeizerowi, to jest gigantyczny lobbysta dodatkowo zaklamany.

Wiec wole poczekac np do kwietnia ?
  • Odpowiedz
nie pracuje z chorymi, jest w dobrej formie, nie należy do grupy ryzyka, to powoduje że nie będzie się wpychał w kolejkę tym, którzy bardziej jej potrzebują


@CytrynowySorbet: Czy w takim razie ja też mogę poczekać na swoją kolej? Tak samo jak ten Pan jestem w dobrej formie i nie pracuję z chorymi. A odnoszę wrażenie, jakbyście chcieli każdego zmusić do zaszczepienia się.
  • Odpowiedz
  • 3
@CytrynowySorbet dodatkowo zaufanie do Pfizera jest podkopane ze względu na afery, dodatkowo firma nie będzie ponosić konsekwencji gdy będzie coś nie tak, to sprawia, że jednak można być nieco sceptycznym do tej szczepionki. Zwłaszcza, że w grę wchodzą ogromne pieniądze, kto pierwszy wyprodukuje szczepionkę ten zgarnie największą część tortu.
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: nie. Wyśmiewam podwójną logikę antyszczepionkowców, tylko tyle i aż tyle. Raz piszą że uwierzą dopiero jak się zaszczepi rząd, a jak już to zrobił, to piszą że to nie była prawdziwa szczepionka. Potem piszą że jak są tacy pewni, to niech prezes Pfizera się sam zaszczepi, to jak prezes Pfizer Polska zapowiedziała że zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie, to od razu idzie odpowiedź, że nie dostanie szczepionki a placebo.
  • Odpowiedz
W skrócie: nie pracuje z chorymi, jest w dobrej formie, nie należy do grupy ryzyka, to powoduje że nie będzie się wpychał w kolejkę tym, którzy bardziej jej potrzebują, a on po prostu poczeka na swoją kolej.


@CytrynowySorbet: No dobra - to dlaczego ja mam się zaszczepić jeśli przeszłam koronę bo inaczej nie wpuszczą mnie do samolotu i będę obywatelem gorszej kategorii?
  • Odpowiedz
No dobra - to dlaczego ja mam się zaszczepić jeśli przeszłam koronę bo inaczej nie wpuszczą mnie do samolotu i będę obywatelem gorszej kategorii?


@LittleBi: nie wiem, dla mnie wymuszanie szczepień na osobach które chorobę przeszły jest dziwne i o ile nie ma twardych dowodów że po szczepieniu będzie się "lepiej" zabezpieczonym (cokolwiek miałoby to znaczyć), to według mnie takich osób jak Ty nie powinno się zmuszać do szczepienia.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Ale się zmusza. I co na to powiesz?

Do samolotu wejść nie mogę, maseczkę muszę nosić, do kina mnie nie wpuszczą....gdzie tu jest logika?
Dlaczego mam nie mieć podejrzeń jeśli liczba zachorowań spada, a rząd z dwutygodniowym wyprzedzeniem ogłasza kwarantannę....akurat żeby wzbudzić panikę i kusić uwolnieniem spod obostrzeń w zamian za igłę?

Jestem ZHDK - jak wezmę szczepionkę to wypadam z interesu na pół roku. To moje osocze już nie
  • Odpowiedz
I co na to powiesz?


@LittleBi: że to głupota.

Do samolotu wejść nie mogę, maseczkę muszę nosić, do kina mnie nie wpuszczą....gdzie tu jest logika?

Dlaczego mam nie mieć podejrzeń jeśli liczba zachorowań spada, a rząd z dwutygodniowym wyprzedzeniem ogłasza kwarantannę....akurat żeby wzbudzić panikę i kusić uwolnieniem spod obostrzeń w zamian za igłę?

Logiki nie ma, jak w wielu działaniach naszego (nie)rządu. Wiesz, tak ogólnie to ja jestem bardzo mocno przeciwko
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: każdy myślący wie że akurat ta szepionka została wprowadzona mega szybko i nikt nie ma pojęcia czy i jakie skutki może mieć po kilku latach. Nikt nawet nie wie na ile jest skuteczna skoro odmian koronawirusa jest pewnie tyle co grypy. O ile wszystkie inne szczpionki zwłaszcza wymagane dla dzieci są od wielu lat tak akurat ta jest niewiadomą.
  • Odpowiedz
bycie sceptycznym do covidowej szczepionki nie czyni antyszczepem


@Kubisuss: oczywiście, że tak xD Wszyscy eksperci i naukowcy zajmujący się tą dziedziną zalecają, popierają, zachęcają do szczepień, ale jakiś janusz nie mający zielonego pojęcia o wakcynologii wyskakuje z "sceptycyzmem" do szczepionki mając jedynie argument "za szybko powstała" bo jego główka nie może ogarnąć współczesnej technologii xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bycie sceptycznym do covidowej szczepionki nie czyni antyszczepem


@Kubisuss: oczywiście, że tak xD Wszyscy eksperci i naukowcy zajmujący się tą dziedziną zalecają, popierają, zachęcają do szczepień, ale jakiś janusz nie mający zielonego pojęcia o wakcynologii wyskakuje z "sceptycyzmem" do szczepionki mając jedynie argument "za szybko powstała" bo jego główka nie może ogarnąć współczesnej technologii xD

@Sondokan: antyszczepy boją się wszystkich szczepionek. Sceptycy boją się że covidowa szczepionka jest narzędziem NWO
  • Odpowiedz