Wpis z mikrobloga

#muzyka #niemen #czeslawniemen #grafika #mural #warszawa

"Na stołecznym Żeraniu można oglądać codziennie Czesława Niemena w wielkim formacie. Przy ulicy Płytowej 14, powstał mural z legendą polskiej muzyki w roli głównej. Jego autorem jest Bruno Althamer (znany również z muralu przedstawiającego Korę). Artysta wymalował Niemena z rozwianym włosem, w koszuli z koronkowym kołnierzem i złotymi płytami na powiekach. Na złotym tle umieścił warszawski pejzaż (panoramę centrum z górującą sylwetką PKIN, Złota Tower i Mariottem wśród zieleni) oraz anielską orkiestrę rodem z renesansowych obrazów i fresków. Aniołowie przygrywają wielkiemu muzykowi również na całkiem współczesnych instrumentach - bo obok lutni i liry na muralu mamy także gitarę elektryczną."
pekas - #muzyka #niemen #czeslawniemen #grafika #mural #Warszawa

"Na stołecznym Że...

źródło: comment_1609245018DXj9BnwO6sp62s2Ac60VmK.jpg

Pobierz
  • 4
@PtakRockAndRoll dużo by pisać, ale najbardziej to chęć poznania tego artysty. nigdy nie podobało mi się to, że tak wielkich artystów zazwyczaj kojarzy się przez pryzmat jednej lud dwóch piosenek. doszedłem do wniosku, że trzeba poznać cała dyskografię z naciskiem na albumy progresywne, które w pełni wyrażają tego artystę. może trochę przesadziłem, bo początek kariery jest również bardzo istotny. jestem na etapie kolekcjonowania dyskografii. udało mi się zaledwie kupić trzy kompakty po
Wiedziałeś, że "Sukces" ukazał się w tej reedycji dwukrotnie? Za pierwszym razem Polskie Nagrania sknocily poligrafię, a na grzbiecie zamiast tytułu, figurował napis "Niemen Akwarele" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do kupienia powinny być jeszcze "Marionetki" i "czerwony album" na kompakcie, reszta może już faktycznie być trudna do zdobycia. A znasz to forum? https://niemen.aerolit.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2859 - w tym wątku i w wątkach podlinkowanych mozesz się dowiedzieć, które wydania z rynku