Wpis z mikrobloga

Etap 1: Proof of concept v0.1.

Czas zacząć od małych kroczków.
Przeznaczam 2500 zł na eksperyment 1.

Cel eksperymentu:
- Znalezienie jakiejś wiarygodnej hinduskiej firmy (np. na freelancer) która wykona sensownie projekt
- Ćwiczenie zarządzania projektem
- Autozarządzanie się większą grupą
- poszukiwania ludzi którzy są zainteresowani wspólnie projektowaniem aplikacji (docelowo aby one zarabiały).

Jeżeli chcesz wziąć udział w eksperymencie to proszę na PW.

Możesz dołączyć w ramach rozrywki lub jako akcjonariusz (o tym potem), Twój udział wynosi od 50 zł to tylu ilu chcesz.

(Każdy kto chce dołączyć powinien przeznaczyć co najmniej 10 zł na jakiś cel charytatywny(jakiś wskażę) - dlaczego?
Aby odsiać ludzi którzy przyszliby tylko dla wygłupów.

Jaką zbudujemy aplikację? (A raczej prototyp a może MVP)
Zależy na jaką będzie nas stać bo 2500 zł to z 50h pracy hinduskich programistów (Tańszych raczej nie będziemy brać).
50h pracy to nie jest wielka aplikacja, żeby nie powiedzieć malutka.
Docelowo celowałbym w aplikacje dla biznesu a nie dla osób fizycznych.
Jednak pierwsza, nie jest aż tak kluczowa.

Piszę pierwsza, bo eksperymenty mam zamiar powtarzać, mając nadzieję, że zbierze się ekipa która będzie w stanie to realizować i finansować (chociaż można też starać się oczywiście o różne finansowania zewnętrzne)
aż się uda i któryś z projektów zacznie przynosić zyski.
Tag do tego eksperymentu #eksperymenth

#biznes #startup #pieniadze #wyzwanie111tygodni
  • 12
  • Odpowiedz
@LowcaG: pomysł ciekawy, ale myślę że największym problemem jest wymyślenie apki która będzie możliwa do wykonania w tak krótkim czasie i uda się ją zmonetyzować
  • Odpowiedz
@goferek: (no tak oczywiste, ze 50h) dlatego liczę na to, że zbierze się więcej chętnych finansowo wtedy godzin będzie trochę więcej. I dlatego też celowałbym w rozwiązania dla biznesu. Bo wydaje mi się, że dla ludzi jest to bardzo zero jedynkowe, a dla biznesu jeżeli jest coś przydatne to da się to sprzedawać mniej lub bardziej
  • Odpowiedz
ciekawy pomysł. Podaj mi przykład mini aplikacji, która w 50h ktoś ogarnie.

Cokolwiek. Jakikolwiek pomysł.


@inny_89: Pomyślę i wieczorem dam znać :)
(tak nie jest to proste, dlatego liczę, na ilość chętnych, bo każdy dokłada minimum godzinę pracy :) )

Albo będę musiał więcej wyłożyć na eksperyment a robić je dwa razy rzadziej, no ale daj mi czas do wieczora (wieczorem wracam a teraz tylko z doskoku).
  • Odpowiedz
@LowcaG spoko. Nie spieszy się.
Pytam, żeby sprawdzić czy mamy podobny poziom zrozumienia co jest możliwe w ~tydzień pracy, a co nie.

Myślę, że na temat zarządzania projektami IT, samego developmentu analityki biznesowej jak i z roli osoby zlecającej outsourcing projektu mogę sporo powiedzieć.

Daj znać wieczorem. Mogę nie odpisywać od razu ale w nocy wszystkie wiadomości\wpisy nadrobię.
  • Odpowiedz
@avrice: Pomysł dopiero będzie wymyślany przez zebraną grupę.

Teraz sylwester, jutro nowy rok, więc raczej też dam sobie spokój ;)

Ale, po nowym roku rozpiszę V0.2 aby było jaśniej.
  • Odpowiedz