Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #wroclaw gdzie polecacie? Natknęłam się na stare opinie, że kursant naciąga na lekcje stąd wysoka zdawalność. To jest dalej aktualne? Patrząc po zdawalności to i tak za mało naciągają (albo tak słabo uczą, że nawet przy tych parudziesięciu dodatkowych h jazdy kicha). Ewentualnie kogoś innego polecacie? Preferowane centrum/okolice skytower
  • 21
@qazplm: z 15 godzin praktyki wyjezdziłem 7 i poszedłem na egzamin , bardzo miła obsługa , wszystko było tak jak chciałem
widziałem co na placu wyprawiali kursanci na kat. B i uwierz mi , że są ludzie którzy po 30 godzinach nie potrafią płynnie ruszyć autem a przyjdzie gościu co po 6 godzinach poszedłby na egzamin C+E i by go zdał
@qazplm: O Kursancie jest wiele opinii i tych pozytywnych i negatywnych. Wielu chwali tę szkołę inni hejtują z góry na dół. Ja sam swego czasu robiłem prawko kat. B właśnie w Kursancie i nie narzekać nie mogłem. Teraz dużo się mówi o OSK Nova. Słyszałem również, że OSK Danuta też dobrze szkoli. Jeśli mam Ci poradzić to wybierz szkołę, która jest blisko WORD'u, bo tym samym wyjeżdżając godziny poznajesz trasy egzaminacyjne.
@Domciu: http://wordwroclaw.pl/content/ranking-osk-we-wroclawiu-2018 tutaj nova kiepsko wypada (nie wiem czy idzie gdzieś aktualniejsze/pełniejsze dane znaleźć ale zdawalność 34,71% zbyt dobrze nie wygląda)
@diogene myślę, że "to zależy". Jak mają Ci coś dać bo po 30h słabo jeździsz, a wyjeździsz ekstra 10h i jeździsz dobrze, to warto, ale jak jedyna zmiana to więcej kasy w kasie ośrodka to już nie bardzo. Szkoda, że nigdzie nie ma szczegółowych danych na temat zdawalności oraz ilości
@qazplm: mojego męża w kursancie naciągnęli na pare godzin, ale za to zdał za pierwszym razem(kurs w języku angielskim, wiec za bardzo wyboru co do szkoły nie było)
@Haerbin: Jeszcze przed dopuszczeniem do egzaminu wewnętrznego, czy wewnętrznego nie zaliczył? Pamiętasz ile to jazd było? 5? 10? 15? Próbowaliście może skorzystać z ich placu manewrowego, żeby sobie poćwiczyć? Nie ma z tym problemu?
@qazplm: wszyscy naciągają na dodatkowe jazdy żeby mieć wysokie statystyki zdawalności. Ja jeździłem bezbłędnie to mi jedna szkoła z TOP powiedziała że mam wykupić 3h jazd albo warunkowo za 200 zł mogę iść na egzamin zew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qazplm: no ponad 10 napewno, nie chcieli go dopuścić do wewnętrznego. Ja tam się w to nie wtrącałam, miał tylko zdać. A z placem manewrowym nie pomogę, wiem tylko ze na placu manewrowym uczył się tylko zawracania i innych rzeczy, a tak to od pierwszej lekcji praktycznej od razu po ulicy jeździli.
@Wychwalany: kurcze to jak to jest, że naciągają na dodatkowe jazdy, a zdawalność i tak w okolicach max 50% :/. Jak jeździłeś bezbłędnie to jak uzasadnili tą konieczność dodatkowych jazd? Serio zaoferowali Ci łaskawe dopuszczenie do egzaminu za 200zł :O przecież to pod łapówkę podchodzi... O dopuszczeniu do zewnętrznego powinien przecież świadczyć wynik wewnętrznego a nie widzi mi się instruktora :/
@Haerbin kurcze jak ponad 10 to sporo... czyli wychodzi, że
a zdawalność i tak w okolicach max 50%


@qazplm: poszukaj lepszych danych niż ten link co dałaś, moja szkoła miała ponad 80%. Pamiętam że jednej laski nie puścili na zewnętrzny nawet po 18h jazd dodatkowych. Na egzaminie wewnetrznym męczyli mnie około 50 minut, łuk robiłem kilkanaście razy. Nie znaleźli haka na mnie a mimo to kazali płacić lub iść na dodatkowe jazdy. Jak mi to powiedzieli to oplułem szybe w samochodzie
@qazplm prawda jest taka, że niektórzy nigdy nie nauczą się dobrze jeździć. Znam babkę co ze szkoły wyjeżdżała swoje i poszła na egzamin. Teorie zaliczyła za 3 razem, a na praktykę potrzebowała 9 czy 10 prób. Do kupy wyjeździla jakieś 100h i teraz po jakichś 8 latach nadal jeździ słabo. Niby się nie rozbija, ale całe miasto to dla niej strefa ¯_(ツ)_/¯