Wpis z mikrobloga

`31
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Kevin Shields - City Girl

playlista - nothing but dream pop december - edycja 2020

i to by było na tyle.
miałem 4 różne pomysły na wpis, którym zakończyłbym tegoroczną edycję. mam nadzieję, że wybrałem dobrze a wy zapamiętacie i wyciągniecie coś z tej zabawy na przyszły rok.

Lost.in.Translation.2003.1080p.BluRay.x264.YIFY.mp4 playing in the background

kto jeszcze nie oglądał Lost in Translation, ten jutro będzie miał idealną okazję aby nadrobić filmowy odpowiednik naszego ulubionego gatunku, który nieoficjalnie miał roboczą nazwę "dream pop, tokyo, old guy & Scarlett Johanson".
a dlaczego jutro ma być na to idealna okazja? bo nie ma lepszego filmu na wyleczenie po sylwestrowego kaca (i mówię to [nie]słusznie uchodząc za niegdysiejszego kinomana i znawcę kina). nie ma lepszej historii, w którą możemy się zatopić by przyspieszyć proces zapominania o poprzednim roku i jednocześnie - nie ma lepszej historii do tego by zacząć snuć plany o tym kolejnym.

City Girl, podobnie jak inne kawałki Shieldsa (i samego My Bloody Valentine rzecz jasna) nie są dostępne na Spotify.
zostaje nam tylko ta przepiękna okładka asystująca najbardziej marzycielskiej kompozycji Kevina, która brzmi momentami jakby była niedokończona. jakby była naszkicowana na kolanie wypisującym się długopisem, dociskającym wytartą kartkę z brudnopisu. rzecz z kategorii "boskiego natchnienia", które trzeba szybko gdzieś zanotować, jakoś udokumentować, bo później nie będzie już ono tak wyraźne i przepadnie na zawsze.
przyśniona, urojona z niewyspania i tęsknoty za utraconym, pocztówka z przeszłości. a może wręcz przeciwnie? z czegoś co nigdy nie miało miejsca? z przyszłości? nie wiem, ale jakbym ktoś zapytał mnie czym jest metafizyka, to włączyłbym mu ten kawałek.

konkluzja moi mili jest taka, że do zamglonej i emocjonalnie obnażonej energii zaklętej w City Girl, musimy sami sobie coś dopowiedzieć. tak samo jak sami musimy zadbać o to, mając do dyspozycji tyle co przyniesie rzeczywistość, by kolejny rok był dla nas jak najlepszy. czego wszystkim wam życzę.
KurtGodel - `31
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Kevin ...
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KurtGodel: tak gwoli ścisłości. Nie jest to playlista z dokładnie wszystkimi utworami. Niestety kilku nie udało mi się znaleźć, a w którejś edycji autor/-ka nie podawał/-a artystów i tytułów we wpisie więc to co z YouTube zostało usunięte nie mogłem dodać, bo nie wiedziałem o jaki utwór chodziło. Tak czy inaczej polecam wszystkim, dla których 31 utworów to trochę za mało i mają ochotę poznać więcej starannie wyselekcjonowanych, dreampopowych perełek (
@KurtGodel: Zaimponowales mi mordeczko, wiem ile kosztowal Ciebie i twoja konkubine ten miesiac, kazdy wpis to na oko pol gry w lola co daje nam lekka reka ponad tuzin. Ale jak wiemy lepiej dawac niz dostawac a przez ten miesiac dales wielu swoim fanom, starym i nowym powod do uciechy, 31 wpisow dla ktorych warto bylo wstawac o 22 z lozka, 31 powodow dla ktorych powiadomienie na wykopie nie powodowalo typowego