Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Opłaty śmieciowe ustala gmina

Poczytaj sobie przepisy UE dotyczące recyklingu. To jest główny powód wprowadzenia segregacji i wzrostu opłat


@ediz4: ale z ciebie śmieszny pisowski kmiot. Nie wychodzi juz z przerzucaniem winy na samorządy, to teraz UE zła, co? Z takimi fikołkami, to jedź do Końskich przekonywać takich samych życiowych nieudaczników jak ty, że teraz coś możecie i się liczycie
  • Odpowiedz
Żebyś się nie zdziwił, moja babcia ma już tak sprany mózg, że całe święta bluzgała spółdzielnie za podwyżkę śmieci, a jak tylko próbowałem jej wytłumaczyć kto rzeczywiście za tym stoi to słyszałem się nie mam pojęcia i ze TVP powinienem więcej oglądać to będę wiedział ¯\(ツ)/¯

Ogólnie przekaz był prosty #!$%@? spółdzielnie bo to ona podnosi ceny, nie rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Cisek44: w sensie że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: ok, czyli prawo UE, które zawsze jest wprowadzane przez rządy państw członkowskich, a co za tym idzie dostosowywane do warunków lokalnych jest winne podwyżkom. Kto przeprocesował to prawo UE i kto w ten a nie inny sposób wprowadził je do obiegu prawnego RP?
Na podstawie jakich przepisów działają samorządy lokalne w dziedzinie ochrony środowiska, gospodarki odpadami? Przez kogo ustanowionych?
  • Odpowiedz
@sssabae: Ktokolwiek by tego nie wprowadził i jak i tak spowodowałoby to wzrost opłat. Jak ci dołożę x obowiązków to usługa nie zdrożeje? Jak ci każe ze śmieci odzyskać x to usługa nie zdrożeje? Jak ci każe jeździć śmieciarkami 5 razy częściej bo trzeba odbierać każdy sort osobno to usługa nie zdrożeje? Dlaczego w jednej gminie opłata wynosi 20 zł od osoby a w drugiej 40 zł? Wszak dzialaja na podstawie
  • Odpowiedz
@sssabae:
Dlaczego w Białymstoku ceny za odbiór wynoszą
-16 zł za mieszkanie do 40 m2
-36 zł za mieszkanie 40-80m2
i 45 za większe a ja płace 80 zl za mieszkanie 40 m2? Działają na podstawie tej samej ustawy czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: dobrze, to ja odpowiem skoro funkcjonariusz pis nie chce.

Wszystkie kraje członkowskie UE zostały zobligowane dostosować swoje prawo lokalne do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego I Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008. W Polsce implementacja została dokonana ustawą z dnia 24 listopada 2017 r.o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw.

Niniejsza ustawa:

1) w zakresie swojej regulacji wdraża dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r.
  • Odpowiedz
Co do rozbieżności w cenach, to nie dziwie się, że muszę to tłumaczyć, ale spróbuję przeżyć to na chłopski rozum: inną cenę będą mieli mieszkańcy Gdańska i Bytowa, bo skala odpadów jest inna, inny jest zasób parku maszynowego, inna stopa zatrudnienia. Nadal jednak te samorządy operują w granicach prawa ustanowionego przez Sejm RP.


@sssabae: Co xD. Od kiedy mieszkaniec Gdanska wytwarza więcej niż mieszkaniec Bytowa. Jaki zasób parku maszynowego xD. Kto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: czyli ilość odpadów w Bytowie i Gdańsku jest taka sama? Obie te gminy produkują tyle samo to tej samej frakcji?

Czyj rząd sprawował władzę w 2017 r.?

Czyj rząd sprawował władzę w 2017 r. i dokonał wprowadzenie Dyrektywy UE w PL?....
Dzięki że potwierdzasz że to przymus UE.

Dyrektywa jest aktem prawnym wyznaczającym cel, który muszą osiągnąć wszystkie państwa UE. Sposób jego osiągnięcia określają jednak poszczególne kraje za pośrednictwem swoich
  • Odpowiedz
czyli ilość odpadów w Bytowie i Gdańsku jest taka sama? Obie te gminy produkują tyle samo to tej samej frakcji?


@sssabae: Przede wszystkim opłaty w większości gmin są od osoby więc jeśli Gdańsk ma więcej śmieci to też więcej za to płaci. No chyba że nadal twierdzisz że mieszkaniec Gdańska więcej ich produkuje niż mieszkaniec Bytowa. Widzę że będziesz kluczyl więc Ci odpowiem czemu Białystok ma taniej
https://www.cire.pl/item,86113,1,0,0,0,0,0,bialystok-rozpoczela-sie-budowa-spalarni-odpadow.html
Bo zainwestowali kilkaset
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ediz4: kto wprowadził dyrektywę do obrotu prawnego w PL?

Przede wszystkim opłaty w większości gmin są od osoby więc jeśli Gdańsk ma więcej śmieci to też więcej za to płaci.

I też napisałem: Bytów produkuje mniej odpadów, niż Gdańsk, bo jest mniejszym podmiotem. Odkrywasz uwarunkowania lokalne.

Jakkolwiek by jej nie wprowadzić spowoduje wzrost cen.

W pisie to sobie już wszystko tak tłumaczycie? "Unia zła, my chcieli dobrze.."

kto wprowadził dyrektywę do
  • Odpowiedz
I też napisałem: Bytów produkuje mniej odpadów, niż Gdańsk, bo jest mniejszym podmiotem. Odkrywasz uwarunkowania lokalne.


@sssabae: I jak to wpływa na końcowa cenę bo o niej mówimy?

W pisie to sobie już wszystko tak tłumaczycie? "Unia zła, my chcieli dobrze..".....

Czyli nie wprowadzi? Wytłumacz mi zatem jak wprowadzenie segregacji i wymogu odzyskiwania x odpadów ma nie spowodować wzrostu cen za śmieci? W jaki sposób wysyłanie x razy więcej śmieciarek zabierających
  • Odpowiedz