Wpis z mikrobloga

@Szynk44: w niektórych miastach to funkcjonuje, ale długo zajmie żeby wdrążyć to w całym kraju. U mnie mieli zastosować wywóz śmieci z zużyciem wody, ale w ostatniej chwili prezydent stwierdził, że "mieszkańcy nie są na to gotowi" i cyk stała podwyższka dla wszystkich xd
@ediz4: wiem, że nie PiS, ale to polityka państwa żeby ignorować odpadki. Za PRL podobno świeże mleko było rozwożone w szklanych butelkach. A teraz co? Wszystko plastik. Państwo powinno takie rzeczy regulować.
@ediz4: wiem, ale wzrosty to też skutek braku segregacji - tzn. osobne kubły są, a ludzie i tak swoje. Powinno być więcej kampanii na temat tego co gdzie wyrzucać bo ludzie zwyczajnie nie wiedzą.
No tak średnio. Sposób obliczania stawki karnej oraz katalog sposób obliczania stawek podstawowych jest narzucony ustawowo. Dodatkowo zmienione zostały zasady wykorzystania środków na odbiór odpadów komunalnych.


@proceduralne: Oczywiście że jakiś wpływ ma forma ustawy ale
- segregacja i procent śmieci które musimy odzyskiwać jest narzucony przez UE
- skuteczność działania samorządu wpływa na ceny końcowe. Są samorządy gdzie ceny są nawet dwukrotnie niższe niż w innych bo sobie spalarnie wybudowali.
@gris123: Głównie tak - chciałeś to masz. Za prąd też więcej zapłacisz głównie dlatego że UE wymyślila handel pozwoleniami na emisje CO2 których cenę sztucznie podnosi przez co koszty produkcji lecą w górę.
@callofjuarez21: Żebyś się nie zdziwił, moja babcia ma już tak sprany mózg, że całe święta bluzgała spółdzielnie za podwyżkę śmieci, a jak tylko próbowałem jej wytłumaczyć kto rzeczywiście za tym stoi to słyszałem się nie mam pojęcia i ze TVP powinienem więcej oglądać to będę wiedział ¯_(ツ)_/¯
Ogólnie przekaz był prosty #!$%@? spółdzielnie bo to ona podnosi ceny, nie rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)