Wpis z mikrobloga

@Trewor: @texas-holdem: Trzeba przyznać, że to wygląda świetnie. Tylko no pytanie czy to zbudują. Nic nie wiem o tej firmie, nie slyszałem o tym wcześniej i nagle 29 stycznia zaczynają robić pierwsze składanie czegoś? Dziwne. Pewnie skończy sie jak zawsze - niczym. Ale byloby super. Tylko te stacje dokujące dla dragonów i dreamchaserów bym sobie darował. Bez zatrzymania wirowania nie da sie tym zadokować bo statek musiałby najpierw podlecieć do
monarchista - @Trewor: @texas-holdem: Trzeba przyznać, że to wygląda świetnie. Tylko ...

źródło: comment_1609684185AKF9ZWRm5ksbAw5v6K8mQo.jpg

Pobierz
@Trewor: Zaczęło się? Chyba na papierze albo w photoshopie. Bardzo bym chciał w to wierzyć, ale to wygląda jak scam. Ta fundacja nie ma żadnego sensownego finansowania w przeciwieństwie do SpaceX czy BlueOrigin, a chce zrobić coś kosztowniejszego niż ISS, gdzie nawet dla NASA ISS jest finansowym obciążeniem. Sorry, ale to się nie uda. Pewnie nadal liczą, że znajdą jakiegoś miliardera, który im to sfinansuje. A pewnie w praktyce nawet i
@texas-holdem: @Trewor: PS.

Te Starshipy tam na środku sa jedynym i doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy podlecieć prosto, wprawić go w ruch obrotowy zgodny z ruchem stacji i już. Nadal pozostaje tam nieważkość więc można robić eksperymenty na środku stacji.
Bardzo ciekawa sprawą jest też rozwiązanie atmosfery i grawitacji. Stacja obracając się generuje grawitacje poprzez siłę odśrodkową. Elementy, które dotykają podlogi i ścian zostają przyciskane na samo dno dzięki tej sile. Ale
@monarchista: Spoko, ale w sprawach konstrukcji kosmicznych dużo taniej to nadal drogo. Tu mówimy o setkach lotów, o montażu na orbicie, systemach podtrzymywania życia, zasilaniu na niespotykaną dotychczas skalę. Gdyby to jeszcze proponował ktoś z zapleczem jak Musk to można by uwierzyć, ale jakaś papierowa fundacyjka? To następny MarsOne przecież.
Bardzo bym chciał w to wierzyć, ale to wygląda jak scam.


@skrytozgroza: Gateway Fundation to nie jest scam (jakim np. był Mars One) – też mi się tak wydawało, jak pierwszy raz zobaczyłem ich materiały z rok temu i wtedy zrobiłem stosowny research – to jest na poważnie, tylko oczywiście nie mają własnych pieniędzy. Co jakby wynika z samej nazwy, więc nie można powiedzieć, by to ukrywali;)
@skrytozgroza: @skrytozgroza: @texas-holdem: Ogólnie to tak wyglądało dłuższy czas jak scam, albo i też po prostu nie wychodził im marketing i nie umieją za bardzo w prezentację(pomijając rendery) i social media, gdzie m.in. na reddit zrobili błąd w słowie kickstarter(poprawili).
Możliwe, że po wideo Scott Manley z rok temu i przemyśleli kilka spraw. Ale dalej ogólny styl prezentacji jest sztywno informacyjny, a na reddit jeszcze nie wrzucili linku do
Trewor - @skrytozgroza: @skrytozgroza: @texas-holdem: Ogólnie to tak wyglądało dłuższ...
@texas-holdem: @Trewor: No nie wiem. Ja tam uważam, że oszustwo. Zbierają kasę? Zbierają! Ściema o jakiejś loterii, zupełnie jak losowanie w MarsOne. Podobno jedynym zatrudnionym przez fundację jest jej założyciel, nawet nie żaden inżynier. Postawili sobie celowo ekstermalnie ambitny, a dla takiej małej organizacji wręcz nieosiągalny cel, żeby przypadkiem czegoś nie zrobić - gdyby serio chcieli coś popchnąć w kierunku sztucznej grawitacji to by zaczęli od czegoś małego
@Trewor: Akurat to, że nie przywiązują specjalnej wagi do aktywności w mediach (społecznościowych i ogółem) jest jednym z bardziej klarownych sygnałów, że nie jest to scam. Szwindle tego typu raczej charakteryzują się dużym szumem, dopracowanymi w szczegółach profilami społecznościowymi i rzeszą uśmiechniętych ludzi tłumaczących, dlaczego wspierają dany projekt;) Tutaj mamy na pokładzie "prawdziwych" inżynierów z dużym dorobkiem, raczej seniorów wiekiem, którzy nie bardzo ogarniają jakieś reddity czy inne instagramy ale
gdyby serio chcieli coś popchnąć w kierunku sztucznej grawitacji to by zaczęli od czegoś małego - np. próbowali zbudować czy zasponsorować demonstrator technologiczny


@skrytozgroza: Przecież oni dokładnie to robią. Chcą w pierwszej kolejności zebrać (a chyba już nawet zebrali) środki na demo automatycznego składania prefabrykatów w skali. Niewykluczone, że zamierzają na tym swoim zapowiadanym evencie ogłosić, że się dogadali na wyniesienie tego demonstratora przez Starshipa.
@skrytozgroza: @Trewor

...aczkolwiek, z drugiej strony – jeśli zależy im na dobrych relacjach z Elonem, to powinni z tych swoich wizualizacji usunąć instalacje przesyłające prąd z orbitalnych farm słonecznych... No bo tutaj Musk tłumaczy, dlaczego to jego zdaniem najgłupsza rzecz na świecie:

https://www.youtube.com/watch?v=9YZVAMh8b0s

Jestem pewien, że ludzie z GF nie widzieli tego wywiadu, bo nie spędzają czasu na YT i są dzięki temu (w sensie, oby...) bardziej produktywni niż ja;)
texas-holdem - @skrytozgroza: @Trewor

...aczkolwiek, z drugiej strony – jeśli zale...