Wpis z mikrobloga

@KochanekAdmina: przyjmuje twoja arumentacje odnosnie materialow z usa. mimo wszystko dalej ten olej bede drazyl - jesli jest tloczony na zimno bez chemikaliow to musi miec strasznie intensywny smak i armoat. czy tak jest? pytam bo na prawde nie wiem i omijam od lat polki ze wszelkiego rodzaju olejami z nasion i margarynami. robilem to jeszcze przed keto :)

naturalnie tloczone oleje roslinne, z roslin ktore sie do tego nadaja, jak
musi miec strasznie intensywny smak i armoat


@zweipack: nie musi. Wystarczy popatrzeć na klasyczny przykład masła orzechowego z którego wytrąca się olej jak sobie postoi. Wcale jakiś mocno aromatyczny i intensywny w smaku nie jest.

Ogólnie olej po tłoczeniu jest wsadzany w takie wirówki i one filtrują ten olej przez co jest klarowny i mniej kwaśny. Jak smakuje czy pachnie przed tym procesem nie wiem bo nigdy takie nie spotkałem, ale
Natomiast nie jest jakąś tam trucizną która cie zabije, a już w szczególności w sytuacji kiedy korzystasz z tego w takich ilościach w jakich jest w sosach i nie przypalasz go na patelni.


@KochanekAdmina: smazenie na rzepakowym to najwiekszy rak, bo oksydujesz go jeszcze przed wlozeniem do ust xD a ludzie uzywaja go w kuchni wlasnie glownie do smazenia. ja go unikam i bede unikal jak ognia. od czasu do czasu