Wpis z mikrobloga

@qjxx: do majonezu MTC, do wielu innych sosow nada sie oliwa, albo nawet maslo jak sos jest na cieplo. ja czesto baze do sosow robie z 35% smietany i wtedy w ogole nie potrzeba zadnego oleju, chociaz zawsze cos dolewam zeby makro sie bardziej zgadzalo :) chociaz lyzeczke.
@zweipack: Przecież tam w większości są albo brednie albo nieadkwatne do europy spostrzeżenia.
->Roundup
Jest w wszystkim co nie ma dopisku BIO
->Hexane solvent extraction
Praktycznie wszystkie oleje dostępne w Polsce są tłoczone na zimno
->Tłuszcze trans
W diecie KETO to bez znaczenia poza tym w oleju rzepakowym wcale nie ma takich skrajnych ilości (zresztą najnowszenie badania pokazują że demonizowanie holesterolu jako źródło całego zła tego świata to idiotyczne podejście i
@paranoid18: ciekawe... reklama zadziałała mimo wszystko, bo wybiorę się do Lidla jutro i sprawdzę na własnej skórze. Ale to tylko z ciekawości, bo uważam że keczupu, majonezu, musztardy, chrzanu etc. używa się na tyle mało, że nawet jeśli są z cukrem, to są to ilości pomijalne.
@KochanekAdmina: https://www.youtube.com/watch?v=5XQWLcaEaMc
moze nienajlepsze zrodlo ale gosc zazwyczaj podaje bibliografie w opisie. mniej wiecej w polowie sie rozkreca.
propos tego tloczenia na zimno, to przyznam szczerze ze nie rozumiem tego procesu i jakby mial on dzialac, szczegolnie jesli olej mialby byc neutralny w smaku. pomijam juz rzekoma toksycznosc ziaren. jak masz jakies zrodlo odnosnie tloczenia rzepaku na zimno to podeslij mi je prosze.
druga sprawa to jestem na 99% pewien, ze
@chixi ja sie nie znam w sumie, znajomi mega zapaleni crossfitowcy (u nich to popularne) uświadamiali mnie, że to niezdrowa dieta, a to sa zapalency, którzy znaja temat, a nie byle janusze z lidla.
@schwung musialbym zebrac info, bo mi po prostu znajomi zapaleni crossfitowcy (ale tacy dowaleni co robia duzo siadow i ciagow) opowiadali o tym, ze keto jest popularne, ale zle i brzmialo to sensownie, niemniej jednak badan nie mam, to fakt. zaufalem im, jako ludziom siedzącym w temacie.
druga sprawa to jestem na 99% pewien, ze producenci tanich sosow uzywaja najtanszej mozliwej opcji jesli chodzi o olej. w polsce bedzie to rzepak, w ameryce soja, w azji palma etc. nie ma co sie ludzic, zakladajac nawet ze rzepak tloczony na zimno jest lepszy, ze w sosach roleskiego, czy w ogole w sosach dostepnych na rynku, jest cos innego niz najtanszy dostepny olej, produkowany i kupowany w hurtowych ilosciach. prawie napewno
@zasadzka01 ja w sumie w dupie mam dyskusję na ten temat i obalanie mitów bo później prowadzi to jedynie do zarzucania mi fanatyzmu na temat keto, jak ktoś chce to doczyta i zweryfikuje. Keto może być niezdrowa i źle prowadzona, jak każdy inny model odżywiania. Mi wystarczy że pomogła ogarnąć się sylwetkowo i zdrowotnie, głównie przez dobry wpływ na hormony ¯_(ツ)_/¯
@chixi: o hormonach czesto sie zapomina mowiac o keto (z pominieciem insuliny ofkoz), a mi np po pol roku testo sie podwoil i samopoczucie dzieki temu niesamowicie. nie wiem jak jest u kobiet, ale moze byc podobnie.