Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
TLDR: Jestem nachodzony przez agresywnego sąsiada. Co robić?

Mirki mieszkam w tym samym miejscu już z 7+ lat. Nigdy nie było żadnych problemów z sąsiadami. 29/12 ok godziny 22 dzwoni dzwonek do drzwi, dzwoni tak długo dopóki nie otworze. W korytarzu lokatorskim, za zamkniętą kratą stoi jakiś Seba.

Z mordą do mnie:
- Dobrze się bawicie waląc w grzejniki?
- Co???
- Jak nie przestaniecie walić to rozwalę Ci łep!
- Człowieku nikt nie wali w rury odwal się.
- A ja wiem że walisz!
- Skąd wiesz że to odemnie?
- Mieszkam tu już od jakiegoś czasu i walenie zaczęło się jak Wy się wprowadziliście!
- Ja tu mieszkam od ponad 5 lat!
- Ja wiem że to wy. Chcesz być męczony? Będziesz męczony! - i poszedł
Pomyślałem może pijany? Może pomylił mieszkania? Zignorowałem.

Przez wszystkie lata jak tutaj mieszkam każdej zimy grzejniki trochę stukały. Ja mieszkam na przedostatnim piętrze, Seba ostatnim, blok 10 piętrowy. 30/12 ok godziny 23 ta sama akcja z dzwonkiem. Ten sam Seba przy kracie tym razem w kurtce i w maseczce. Idę z telefonem i zaczynam nagrywać.

Seba - Wy lubicie takie akcje?
- Człowieku mówię ci że nikt nie puka w rury
- A ja wiem że puka. Myślisz że nic nie zrobię? Rozróżniam kiedy jest pukanie palcami a kiedy woda kapie. Zrozum nie chcę Ci zrobić krzywdy ani tym twoim trzem Ukraińcom z którymi mieszkasz.
- Nie mieszkam z żadnymi Ukraińcami
- Zrozum nie chce ci zrobić krzywdy ale jak będziesz pukał dalej to rozwali Ci łeb.
- Stary...
- Przecież ja was słyszę że: "nie zejdzie, nic nie zrobi" To dawaj mi ty Ukraińców!
- Ja tam nie mam żadnych Ukraińców, mam jednego lokatora Polaka!
- Przecież ja z nimi rozmawiałem w windzie mówili że jest ich trzech. Po co by kłamali? (na piętrze jest 11 mieszkań)

W tym momencie ujawniają się jeszcze dwaj koledzy Sebka
Kolega - Przyszliśmy zwrócić ci uwagę, przestańcie pukać
- Człowieku jak mam przestać pukać jak nie pukam?
- Wyglądasz jakbyś kłamał. Zwróciliśmy ci uwagę jak dalej będzie pukane porozmawiamy inaczej
- Przyrzekam Ci że nikt u mnie nie puka w rury. Nie nachodźcie mnie bo zadzwonię na policje.
- To wtedy będziesz się musiał wyprowadzić.
No i poszli

Sytuacja robi się nie ciekawa. Wszystko co seba wie nie jest prawdą no i oczywiście nikt w te rury nie puka. 05/01 ok 2 w nocy dzwonek. Wstaję wychodzę na korytarz, jest pusty. Dzwonek zablokowany wykałaczką
Ja do pustego korytarza - Człowieku jesteś tam? Porozmawiaj ze mną.
Seba - Ostrzegałem cię mendo perfidna. #!$%@? cie i pójdę za ciebie siedzieć.
- To naprawdę nie ode mnie
Cisza

Kilka minut później znowu zablokowany dzwonek i pusty korytarz. To wyjąłem przycisk dzwonka.

Moje mieszkanie jest wynajmowane Sebka chyba też.
Doradźcie co robić?

#pytanie #pytaniedoeksperta #patologiazmiasta #pomocy może #policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff42ff95625a1000ab53734
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 40
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czasem ludziom odwala. U mnie w bloku dwie rodziny mieszkały na 3 i 4 piętrze od ponad 30 lat i nagle Ci z dołu uznali, że Ci nad nimi "chałpnictwo" robią na mieszkaniu i stołkami szurają. W obu starsi ludzie w sumie, obie pary już dawno dzieci wychowały, a miały trójki, a teraz tym z dołu coś odbiło i zaczęły się podobne akcje, nachodzenie, policja itp. Poszło to do sądu,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z takimi to serio lepiej uważać. Typ może być chory psychicznie.
Skontaktuj się z wynajmującym mieszkanie i zapytaj czy ma kontakt do właściciela tamtego mieszkania. Powiedz komu wynajmuje mieszkanie i że robi problemy. Może taka rozmowa właściela z tym Sebkiem wystarczy?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie słuchaj ludzi którzy proponują Ci pójście na kwadrat do faceta, który grozi śmiercią za stukające rurki xD druga sprawa Bad stanowczy, trzecia sprawa przygotuj sie na fakt że seba nie odpuści - kup gaz, kamerkę na wizjer i gromadź dowody zastraszania. Na pewno nie zapraszaj go do chaty bo zniknie coś albo po prostu będzie wiedział co masz w chacie.
  • Odpowiedz
Takie pukanie może występować, w momencie gdy został złe podłączony kaloryfer, spytaj się sebka czy właściciel zmieniał grzejniki. Miałem to samo we własnym domu gdy dołożyłem jeden grzejnik w piwnicy, fachowiec się pomylił i pomylił odpływ z dopływem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nic nie zrobią, sebki to #!$%@?. W Francji to można sie bać marokańców czy innych nerfi, a polskich sebów można olać moczem, oni ci nie zrobią bo potrafią tylko straszyć. #!$%@?ł byś teleskopem w #!$%@? przy otwarciu drzwi i koniec dramy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania weź kumpli i spuść mu #!$%@? po prostu - taki żeby zapamiętał że miru domowego się nikomu nie narusza

A tak serio to współczuję - takich ludzi jak on powinno się izolować od społeczeństwa.
  • Odpowiedz