Wpis z mikrobloga

Cobra Kai 3

Ależ ten serial spadł na jakości w dwa sezony, jedynka to perełka, drugi to już średniak ale trzeci sezon to się ogląda momentami dobrze chyba tylko pomimo szczerych prób scenarzystów by odrzucić od serialu widzów.

Larusso w poprzednich sezonach handlował Audi, zmienili nagle wszystko na Toyotę, żeby stworzyć najgłupszy wątek w całym serialu i pretekst do podróży do Japonii. Nie obyło się bez zadziwiających zbiegów okoliczności i potężnego deus ex machina. Cała ta akcja z ostracyzmem społecznym i brakiem klientów (którzy nie wiadomo dlaczego nagle wrócili) to jedno wielkie "xD".

Wszystkie antagonizmy w sumie są tak wydumane, że człowiek nie ma pojęcia o co ci ludzie się kłócą, jaką motywację mają bohaterowie. Do tego w każdym odcinku wzniosłe mowy pełne truizmów przedstawionych jako prawdy objawione, które potem się przypominają bohaterom w tracie walk(xD). Chyba zaczęły to pisać nastolatki bo love drama w tym serialu jest gorsze niż w Harrym Potterze. Poza dalej świetnym wątkiem Jonnego i całkiem fajnym backstory Krees'a ten sezon leży na gruncie scenopisarstwa. Ogląda się fajnie i ma swoje momenty(głównie za sprawą Zabki i Mariduena) ale jeśli kiedykolwiek widziało się jakiś film to spokojnie można spędzić 1/3 każdego odcinka na komórce i niczego się nie traci.
#cobrakai #seriale #netflix
  • 15
@elgrecqo: Ja nie mam nic przeciwko nostalgia trip, 1 sezon mi się bardzo podobał jako rozwinięcie historii bohaterów filmu, ale powinno się trzymać kupy, a tutaj najwyraźniej pomysł był tylko na pierwszy sezon i im dalej w las tym gorzej.
@miki4ever: No cóż w tym sezonie w salonie miał tylko Lexusy i Toyoty(co zresztą było motorem napędowym fabuły), a w pierwszym inne samochody niż Audi to były używki.
@miki4ever: Nie chodzi o to czym jeździł, cała firma miała splajtować bo Japończycy się przejęli bójką w szkole(i to jak podkreślasz w USA - które ma problem na nieco większą skalę z przemocą w szkołach) i chcieli zerwać kontrakt, z perspektywy tego co mówisz o salonach w USA ten wątek jest jeszcze bardziej wydumany i bez sensu. Choć profil salonu ewidentnie się zmienił z niemieckiej na japońską motoryzację.
@miki4ever: Ja nie wiem jak wyglądają salony w USA, wiem jak je przedstawili w tym serialu. Działalność miała paść bo Japończycy wypowiedzieli umowę, mimo, że we wcześniejszych sezonach praktycznie nie dało się dostrzec w salonie japońskich samochodów za to wszędzie stały niemieckie. I to jest ewidentna luka fabularna.
@miki4ever: Ja wiem, że kruszenie o taką pierdołę kopii może jest śmieszne, ale to jeden z wielu elementów, który pokazuje jak bardzo tryhardowali scenarzyści starając się sklecić z tego sezonu coś co przynajmniej na pierwszy rzut oka trzyma się kupy. A z każdym odcinkiem się te nieścisłości piętrzą prowadząc do finału przy którym już nic nie jest logiczne.
caly serial absurdów, a Ty znajdujesz Audi i Toyote xDDD


@bartman28: Coście się tak przyczepili do tej Toyoty? Wskazałem ją bo to punkt wyjścia do wycieczki do Japonii, która była najgorszym i najgłupszym wątkiem w tym sezonie. Absurdów jest masa, co mnie irytuje bo zasadniczo pierwszy sezon się trzymał kupy i klimatu oryginału.
@miki4ever @HeadH: xD Obstawiam, ze jestes jedyna osoba, ktora na cos takiego zwrocila uwage:)

Zobaczył to raczej każdy, pierwsze ujęcie na salon i pomyślałem ciekawe co się stanie dalej skoro wywalili normalne auta, długo nie trzeba było czekać na odpowiedź.