Wpis z mikrobloga

@widmo82: w grudniu kupiłem sobie ishares clean energy, a oglądałem się za tym od dłuższego czasu i nie mogłem uwierzyć, że to tak rośnie. Aktualnie jestem 20% na tym, no ale zbyt dużo kasy w to nie włożyłem.

Zastanawiam się też czy nie skopiować sobie tego diagramu z dywidendami na trading212 (jeśli wiesz co mam na myśli)
@evilonep: Polecam odłożyć sobie jakiś procent portfolio (5-10%) na takie hazardowe zabawy i pilnować, żeby nie przekroczyć tego.

Wtedy możemy w miarę bezpiecznie się bawić ryzykowne spółki.
@widmo82: dokładnie. Moje możliwości to około 5 spółek. Powyżej tej liczby nie daję rady ogarniać newsy i się potrafię pogubić. "Dlaczego to rośnie lub dlaczego to spada?" "O ch.. kurcze przegapiłem newsa"

Też walę w ETFy i nawet tego nie oglądam codziennie.

@evilonep: ja wszedłem gdzieś we wrześniu-październiku. Aktualnie +78.96%. Szkoda, że całością kapitału tu nie wjechałem ;)
@shaki24: @evilonep: @rzep: Panowie, na jakich ETFach siedzicie, podzielam zdanie, że obserwacja spółek jest męcząca i zdecydowanie łatwiej chyba byłoby przesiąść się na coś mniej niestabilnego i odzyskać trochę spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@reseted: ja aktualnie na 8:
4 dywidendowki na rozne czesci swiata, tj. US, ASIA, EM, EO, Clean Energy, vaguard SP500, robotics & automatics, vanguard ftse EM.

W nastepnej kolejnosci pewnie MSCI China bedzie ;)

Uzywam dwoch brokerow: trading212 + degiro.