Wpis z mikrobloga

Cześć mirki () zamówiłam jedną rzecz z eglobal cental - płatność przez paypal oczywiście, no i właśnie dostałam sms'a od kuriera DHL z pytaniem co jest w środku i czy na mój użytek. Cena była atrakcyjna na stronce, ale jeśli chodzi o cło mają zapisane w regulaminie w ten sposób.

17. Import, VAT i cło
17.1 W celu uproszczenia procesu zakupów w skali międzynarodowej, eGlobal Central zajmuje się procesem odprawy celnej w imieniu klientów. Kupując produkty na witrynie eGlobal Central, użytkownik upoważnia firmę eGlobal Central do dokonania wszelkich przygotowań na potrzeby odprawy celnej w imieniu klientów w zakresie produktów znajdujących się w zamówieniu. Ponieważ import produktów z zagranicy może być kłopotliwy dla większości klientów, organizujemy ten proces w ich imieniu. Następnie zapewniamy szybką lokalną przesyłkę towarów do drzwi klienta. Dzięki temu ceny pokazane na niniejszej witrynie internetowej są cenami końcowymi, które użytkownik musi zapłacić w celu dostawy zamówienia pod drzwi, bez żadnych ukrytych opłat i opóźnień celnych.
17.2 Po 3 miesiącach od otrzymania towarów i odprawy celnej, eGlobal Central nie ponosi odpowiedzialności za opłaty związane z cłem.

Teraz moje pytanie, ja będę musiała zapłacić cło + vat teraz i czy jest może szansa na jakiś zwrot? ew. paypall spór? ()
#eglobalcentral #aliexpress #zakupyzchin #zakupy
  • 6
@Andczej: kurier miałem na myśli DHL, mój błąd. Oczywiście można wysłać im fejk dokumenty z zaniżoną wartością. Ja osobiście tego nie próbowałem. Na 12 paczek, każda była z podatkami ;)