Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Trochę tak, trochę nie. Jeżeli osoba prywatna chce coś zrobić społecznie to luz, jeżeli przedsiębiorca chce zrobić to luz, jeżeli jest jakaś fundacja lub indywidualni chcący zbierać na coś to luz.

Natomiast jeżeli państwo lub kolektyw chce mi zabrać by rozdystrybuować, lub uspołecznić to co mam...no to spotkacie się z glanem.
@Gaku745:

Nigdzie nie była mowa o państwowej ani o podatkach.


Dotacje skądś muszą się wziąć. Na pewno nie chodzi od dotacje od ludzi i firm prywatnych.

Niech hazard sobie będzie, ale niech nie żeruje na ludziach i ich oszczędnościach, tylko będzie formą zabawy.


To się wyklucza. Hazard zawsze jest żerowaniem na ludziach i ich oszczędnościach. Żeby było jasne - dla mnie zajmowanie się hazardem jest niemoralne, ale jeżeli jest dobrowolne, to
Dotacje skądś muszą się wziąć. Na pewno nie chodzi od dotacje od ludzi i firm prywatnych.


@Ekspert_od_niczego: Czemu nie? Jestem zwolennikiem spółdzielni przekazujących część zysku w formie pomocy wzajemnej dla anarchistycznej komuny, nie jako podatki i nie pod przymusem ale jako społeczne dofinansowanie.

Hazard zawsze jest żerowaniem na ludziach i ich oszczędnościach.


Nie zawsze, jak grasz z kolegami w pokera to nikt na tobie nie żeruje, jak się zakładasz o piwo
@Gaku745: Hazard jest z definicji graniem na pieniądze.

Jak się zakładasz o piwo to nikt nie żeruje.


Zakładanie się nie jest grą losową (zwykle).

Ani państwowe ani prywatne. Po prostu jednoosobowe.


Prywatne jednoosobowe.

W idealnym świecie nie byłoby prywatnych korporacji.


Jeżeli każdy może założyć firmę, to są firmy prywatne. Popierasz zakaz czy nie?

Nie popieram, ale Mondragon nie należy do sektora prywatnego tylko spółdzielczego .


Czyli dla Amazona tak, ale Mandragona
@Gaku745: Zinterpretowałem zlikwidowanie usług publicznych jako zastąpienie inną formą wspólnej własności (chociaż nie o to chodzi w teście) i wyszło mi coś takiego:

Mimo że Twoje zasadnicze poglądy polityczne są prawdopodobnie bardziej libertariańskie niż inne, to masz jednak wyraźne zastrzeżenia do najważniejszych części libertariańskich założeń. Rozumiesz libertariańskie uzasadnienia i widzisz, skąd się biorą, ale uważasz, że niektóre z ich zaleceń politycznych są zbyt surowe, zbyt anarchistyczne lub zbyt ekstremalne dla ogólnego