Wpis z mikrobloga

@gimnazjumqqq: elegancko na grzyba działa wybielacz, zmieszaj 50/50 z wodą i spryskaj. Zostaw na 10 minut i gotowe. A skoro grzyb i pleśń znaczy się wilgoć. Z tego co słyszałem domy w UK słyną ze swojego braku wentylacji, więc pozostaje częste wietrzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gimnazjumqqq: Wietrzyć chałupę, ciuchy suszyć na zewnątrz a przy gotowaniu #!$%@? okna w kuchni i ją zamknij, bo strzelam, że nawet tam okapu nie ma tylko jakiś wiatraczek na ścianie. Po kąpieli okno otwórz w łazience i zamknij ją. Takie proste patenty zmniejszą ci moknięcie okien o 90%
@gimnazjumqqq: Wiertara z otwornicą i jeb w sufit aż zobaczysz niebo.
Skoro masz na oknie taką mgłę, to nie dziwne, że tam grzyb rośnie. Dopóki nie ogarniesz wilgoci w pomieszczeniu, to będziesz tylko kitował te domestosy i inne siuwaxy maskujące problem- jak nie pod oknem, to ci wlezie za szafkę czy w inne miejsce, gdzie jest wystarczająco wilgotno.
@pawel_je: Chyba miał na myśli, że obecnie również oddychasz tym grzybem,
@gimnazjumqqq: jak u mnie w domu wylazł grzyb w rogu to żadne środki nie chciały pomóc, trzeba było finalnie rozebrać ten kawałek ściany i wymurować nowy. nie wiem dlaczego, ale jestem na punkcie grzyba lekko przewrażliwiony i albo bym wymienił ów okno na nowe, nie bawiłbym się w żadne środki, albo się wyniósł. jak w beton wlazł głęboko i po różnych cudacznych środkach wyłaził z powrotem, to z drewna podejrzewam wyjdzie