Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polecacie jakieś poradniki, strony, magazyny do nauki #jazz na #gitara #gitaraelektryczna? Najlepiej w formie pisanej, bo aktualnie jadę na hotspocie w telefonie i nie chce se daty #!$%@?ć. Jakieś tam podstawy mam, umiem poskładać skalę durowa, jakieś akordy, proste arpeggia i teraz nie wiem co dalej, bo wszystko co sprawdzam wygląda na w #!$%@? za duży przeskok, albo na brak progresu #muzyka
  • 2
  • Odpowiedz
@Ramboski: Jens Larsen na yt, ma pogrupowane filmiki w playlistach, jedno z lepszych darmowych źródeł. Z książek najczęściej polecana jest The Real Book, plus tutaj Adam Neely (też polecam kanał) wrzuca kilka ulubionych książek swoich https://youtu.be/dbabDhGZAhM

Sam jestem na początku drogi więc za wiele nie pomogę ;) ale definitywnie nauka grania z nut mocno się przyda do czerpania wiedzy z książek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@insHade: hah, Jansa to znam bardzo dobrze, właśnie głównie od niego się uczę, dlatego teraz jak nie mam dostępu do szybkiego neta chciałem jakąś stronkę.

Czytania z nut to chyba już się nigdy niestety nie nauczę. Teorie trochę znam więc coś tam ogarniam. Podobno Wes Montgomery nie umiał czytać z nut.
  • Odpowiedz