Wpis z mikrobloga

Czy #cobrakai zmotywowało kogoś do tego by spróbować #karate, lub po prostu ćwiczyć? Po skończeniu 2 sezonu chciałem spróbować karate, ale akurat było to jakoś w listopadzie kiedy lokalny klub został zamknięty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem po prostu ciekaw czy są osoby, które też zostały do tego zmotywowane dzięki temu serialowi ;)
  • 8
@ig3r:
Nie do końca i pośrednio.
Za gówniaka trenowałem karate 3 lata z hakiem. Na to, że w ogóle zainteresowałem się tematem, wpłynęły dwa czynniki, fascynacja mojej mamy sztukami walki, a konkretnie właśnie karate i moje uwielbienie wszelkich filmów prezentujących wschodnie sztuki walki, w tym m.in. Karate Kid.
Nie wiem jakie masz priorytety, chcąc trenować Karate, ale unikaj jak ognia Kyoukushin i Shōtōkan.
Pierwszego, ponieważ jest chyba najbardziej rozpowszechnione w naszym
@RatedR: Nie spodziewałem się że ktoś mi odpowie po ponad tygodniu, dzięki za ten komentarz, postaram się zapamiętać to co napisałeś ;) Właśnie wiem że filmy/seriale to nie to samo co prawdziwe życie , ale bardzo mi się spodobały niektóre sceny walki i aż sam chciałbym trenować miyagi-do lub w eagle fang karate xD Mam kolegę który parę lat temu mnie namawiał bym trenował z nim w jego klubie, wtedy jednak
@ig3r:
Wiesz jak mawiają, lepiej trenować cokolwiek niż nie trenować nic, Karate Ci pomoże nawet w samoobronie, tylko cudów ni ma, bez (m.in) gardy trochę ciężko, pewnie wiesz co mam na myśli, życie to nie film, dres na ulicy nie chce Cię zaatakować Mawashi-geri tylko #!$%@?ć Ci w pysk z piąchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale wbrew pozorom, życie to nie zawsze Jungla i trenowanie Karate, nawet
@RatedR: Wszystko dobrze rozumiem, byłem świadkiem jednej bójki gdzie wystarczyło że napastnik jest wielki i gruby, bardzo masywny, nawet okularów nie zdjął bo nie martwił się tym, że w ogóle ktoś mu je zniszczy. Każdemu przywalił przynajmniej po razie i się skończyło. W ksiazkowej serii o Jacku Reacherze ciekawie są opisane sceny ulicznych walk. Szczerze to sam nie wiem czego potrzebuje xD Póki co raczej jako jakieś zajęcie. Jestem całkiem szybki
@ig3r: @RatedR: nie umniejszalbym Karate Kyokushin, warto sprawdzic jak wygląda trening w konkretnym klubie, są różni Sensei i tyle technik nauczania. Np mój Sensei 4 DAN urozmaica zajęcia elementami zapasów, doskonała znajomosc Kodokanu i pięściarstwa. Moim skromnym zdaniem Kyokushin bije na głowę nawet Muay Thai, gdzie wszystko nader często wygląda na maksa prymitywnie.
@Shin_: Jeśli tylko coś będzie otwarte w mojej okolicy to postaram się sprawdzić nawet i wszystkie kluby, byle tylko miało to jakiś sens ;)