Wpis z mikrobloga

Witam Mirki,
Rozważam przebranżowienie się, lvl 28 here.
Mam do Was kilka pytań. Skończyłam studia na jednej z ekonomicznych uczelni (finanse i rachunkowość), obecnie robię w księgowości, ale po kilku latach prób pracy w różnych jej działach, doszłam do wniosku, że to nie jest praca dla mnie. Myślę o czymś, co wiązałoby się ze statystyką/ekonometrią/prognozowaniem. Słyszałam o takim zawodzie jak "analityk danych". Ponoć tam dużo staty się wykorzystuje. Sprawdzałam oferty pracy na to stanowisko, ale nie zawsze opis obowiązków daje rzetelny obraz tego, co się faktycznie wykonuje. Czy mógłby ktoś mi przybliżyć, jakie obowiązki na codzien wykonuje taki analityk? Głównie są one związane z programowaniem czy może jakiś excel jeszcze? Co trzeba by było umieć na takiego analityka? Jaram się statystyką, wykresami danych, analizowaniem różnych odchyleń, trendów, analizą regresji etc. To przyprawia mnie o przyjemne deszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale czy to będę w ogóle wykorzystywać, będąc analitykiem? Czy może jest jakiś inny zawód, który odpowiada takim "wymaganiom"?

#analizadanych #datascience #pracbaza #pracbazaproblems
  • 15
@CalibraTeam Niestety nie. Musiałabym się przebranżowić od postaw, stąd chciałabym wiedzieć jak najwięcej o tym zawodzie, żeby nie poświęcić mnóstwa czasu i zaangażowania a potem się rozminąć z oczekiwaniami.
analityk danych


@Cicik_kicic: bardzo dobry pomysł. To zależy od firmy - kiedy pracowałem w e-commerce analityk był drugim po bogu, bo odpowiadał za przedstawianie danych z baz / hurtowni w zrozumiałej / przyjaznej formie (raportów / dashboardów itd.). Zaczynał od excela, pisania makr i prostych zapytań SQL - skończył na wyciąganiu danych przez api, znajomości pythona i całej masie szkoleń, bo zarząd widząc na co dzień efekty jego pracy inwestował zarówno