Wpis z mikrobloga

Mam problem z e46 318d cr moze ktos pomoze ? problem wyglada tak że gdy temperatura spadnie poniżej zera samochód po nocy nie chętnie odpala.Kręci normalnie ale trwa to kilka sekund i kręcenie przerywa trzeba jeszcze raz zakręcić , nieraz odpali za 2 razem nieraz za 4. Zazwyczaj trzeba z wciśniętym gazem. Świece podgrzewam nieraz nawet po kilka razy zanim odpale. Zauważyłem że szybciej udaje mu się odpalić gdy odpalam z wciśniętym gazem ale i tak nigdy nie jest to za pierwszym razem tylko 2-3 próba .. Aku 3 letni , bosha odpowiednio mocny. Rozrusznik wymieniony pol roku temu na uzywke inną bo poprzedni padł. Nie wiem czy to ma znaczenie ale do tego zauważyłem bardzo wysokie spalanie przy obecnych temeraturach na drodze do pracy (5km) codziennie,wychodzi około 9 litrów, ale to chyba dlatego że się nie zdąży nagrzać. Ktoś coś pomoże ? #e46 #318d #problem #bmw #bmwe46 #motoryzacja #samochody
  • 39
@needer: jak auto nie daje innych oznak to po prostu trzeba sprawdzić podstawowe parametry podczas jazdy i wyjdzie czy wtryski odstają od normy. Jak wszystkie są po prostu zużyte to nawet lepiej niż jakby jeden miał lać i wypalić dziurę w tłoku.

Oczywiście zakładam że filtry paliwa są regularnie wymieniane a same świece żarowe też są sprawne. Jak świece żarowe nie były wymieniane to nie liczyłbym że są w stanie poprawnie
@aarahon: Filtry regularnie wymieniane co 10-12k Z świecami cos mi sie przypomnialo pare miesiecy temu kumpel mi pod kompa podlaczyl i wyszło coś wlasnie jakies bledy ze świecami "Gluehkerze" na wszystkich cylindrach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@needer: w tym silniku pada moduł podgrzewania świec. Po przekręceniu kluczyka na zapłon jeśli kontrolka grzania gaśnie po paru sekundach to moduł jest do regeneracji lub do wymiany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@needer: moduł do wymiany, przy minusowej temp. to świece powinny przynajmniej z 10-15 sekund się grzać, jak gaśnie po 2 sekundach to moduł walnięty
@needer: BMW sie psuje ale zawsze jest wyjście, kupić używkę, zamiennik albo oryginał jak kupujesz to w hurtowni np taki Intercars i znajdź mechanika co robi BMW