Wpis z mikrobloga

@AxlRose: Zapewne spora część społeczeństwa ma to samo, jesteśmy co chwile rozpraszani, reklamy, powiadomienia, newsy itp. Umysł uzależnił się od ciągłej stymulacji, nowych informacji, ciągle coś się dzieje i ciężko przez to robić jedną rzecz na raz. Małpi umysł wtedy szaleje i jest niecierpliwy i jest coraz głośniejszy, również mam z tym problemy, dlatego od ponad miesiąca, codziennie, siadam sobie na 10 minut, samemu i w ciszy, po prostu siedząc i
@AxlRose: To znaczy że nie rozwinąłeś w dziecięcym wieku ważnego ośrodka w mózgu - podziel książke na kilka dni i nie odkładaj dopóki nie przeczytasz ze zrozumieniem każdej podzielonej części
@AxlRose: Możesz dzielić sobie zadania na porcje o określonej długości czasu - na początek może to być 5 czy 10 minut - bierzesz przed siebie zegarek (lub wprost nastawiasz w nim alarm) i robisz daną czynność dopóki nie minie właśnie ten interwał, jeśli jest za długi (coś Cię jednak rozproszyło przed upływem) to koniecznie go skróć - na końcu, po upływie czasu, musisz koniecznie czuć satysfakcję z wykonanej części zadania lub
@AxlRose Z czytania książek, z których chcesz się czegoś dowiedzieć bym zrezygnował i właśnie poszukał tego samego w sieci, żeby sobie na tel. pooglądać. W najgorszym przypadku kup ebooka i czytaj na telefonie. Może oszukasz swój mózg odrobinę. Książki do nauki są #!$%@? rozwiązaniem, zwłaszcza te techniczne. Chyba, że chcesz zrobić sobie detoks od telefonu, to kup książkę, ale nie do nauki żeby najpierw oswoić mózg.
Może byc to tez problem z tarczyca lub gorsza praca mózgu w stanie depresyjnym itd, wiec przyczyny są rozne.
Na bank koncentracje poprawia wyłączenie wszystkich powiadomień. Można potem pracować nad jej utrzymaniem, ale dobrze sie skonsultować rownież z lekarzem jeśli to przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.
@Sercio: mozna tak mozna tez wyprowadzic sie na wies i miec w dupie ped miasta co sam wlasnie uczyniam. Mam #!$%@? w 15 letnich medrkow z wykopu i "miasta wojewodzkie". A op to z duza doza prawdopodobienstwa gimbus wiec nie wiem po co mu odpusujesz i w sumie nie wiem po co ja odpisuje Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirki jak skupić się na jednej rzeczy? Przykładowo nie mogę się skupić na czytaniu książki, zaczynam i po chwili sięgam po telefon, przytłacza mnie ilość stron, wiedzy itp. Albo zaczynam książki i ich nie kończę. Wszystko mnie rozprasza, nie mogę się skoncentrować.


@AxlRose: pogoogluj na YT: dandapani, były mnich tybetański
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inquis1t0r: o tak, pomodoro to coś co mnie ratuje przed prokrastynacją. Staram się z dnia na dzień coraz mniej go używać ale czasami są takie dni, że bez pomodoro nie ma opcji żeby się skupić chociaż na moment. Dlatego ja też @AxlRose: polecam Ci pomodoro. W skrócie to jest technika w której timer odlicza ci (przeważnie) 25 minut w których masz być skupiony i (przeważnie) 5 minut w których masz