Wpis z mikrobloga

Ohui, ale kołchoz XDDD

Jeden z deweloperów CDPR powiedział swojemu managerowi, że nie zamierza brać nadgodzin, ponieważ CEO zakomunikował, że jest to OK. Manager odpowiedział, że spoko ale inni pracownicy będą musieli brać przez to jeszcze więcej nadgodzin, aby wyrobić te godziny. Kilku innych deweloperów przytoczyło podobne sytuacje.


#gamedev #cyberpunk2077 #cdprojektred
Pobierz NapalInTheMorning - Ohui, ale kołchoz XDDD

 Jeden z deweloperów CDPR powiedział swo...
źródło: comment_1610878308uopGTDU2mCMff8QsLrHWtu.jpg
  • 68
@Kosmox30: Jak mówią " jak sobie pościelisz tak się wyśpisz ", mimo że działam w trybie gotowości jakby była potrzeba mam życie, mam wolnę. Wszedł też tryb pracy zdalnej. Poprostu trzeba umieć sobie to ustawić.

Praca w korpo jest dosyć typowa, ja wiem że do tego bym się totalnie nie nadawał. Są osoby ( znam taką) które to uwielbiają.
@Kosmox30: Wiesz jak mi się najlepiej pracuje, w nocy. Jak każdy śpi a mam coś do ogarnięcia. Muzyka na uszych i jazda. Tak samo projekty na studiach. Wolałem klepać po nocach bo mi lepiej szło.

Poprostu płacz dorosłych ludzi że trzeba pracować jest .... dziecinny
@Rad-X: Taka praca, z uwagi na to co robię nie mogę mówić :-).

Ale są mega korzyści z takiego trybu pracy, o których też nie mogę mówić - taka praca. :-)

Nie zawsze pieniądz jest najważniejszy, liczy się też że człowieka doceniają. I coś już w życiu się osiągnęło.
@cin123654: pieniądz to tylko forma rekompensaty za to że musisz w jakimś czasie zacząć pracować o dowolnej porze w danym okresie.

Pytanie czy to jest dobrowolne, czy jesteś zobligowany do podjęcia działań w określonym czasie. Czy np jak dostaniesz telefon w kinie to musisz wybiec z sali i wyciągać laptopa w holu aby podjąć działanie.

To drugie kompletnie zabija jakiekolwiek planowanie ;) "sorry kochanie, dokończymy później szef dzwoni"
@Rad-X: Nie tylko pieniądz jest formą zapłaty.

Powiedzmy że na codzień jest to lajt - mam tak przygotowane systemy , szczególnie sieć że automaty wyłapują błędy. Loguję się kilka razy dziennie sprawdzam czy działa OK - tak sobie sam to przygotowałem żeby usprawnić pracę. Nawet dostęp do systemów z domu to też moje rozwiązanie, i spokojnie co drugi tydzień pracuję z domu.

Są sytuacje niezależne od firmy, że wchodzimy w tryb
@Rad-X: Teraz czeka mnie wymiana dwój switchy w bardzo ważnych lokalizacjach, będziemy robić we dwóch aby szybciej przepiąć. Obaj wiemy że najlepszy czas na to będzie jakaś sobota wieczór. W razie czego zostawiamy sobie niedzielę na ewentualne poprawki jak coś pójdzie nie tak.
@Rad-X: Tak mamy dobrany zespół że się zastępujemy. Osoba która mnie zastępuję - bo mam wolne ma kwalifikację aby odpowiednio zareagować. Oczywiście jesteśmy tak miedzy sobą umówieni żę każdy jest pod telefonem i w razie kłopotów sobie pomagamy ( niestety nie ma osoby z wiedzą całościową w zakresie teleinformatyki, ja wiem coś czego inni nie widzą, i odwrotnie ja czegoś nie potrafię co inna osoba rzeźbi ) - ale sobie pomagamy.