Wpis z mikrobloga

Ohui, ale kołchoz XDDD

Jeden z deweloperów CDPR powiedział swojemu managerowi, że nie zamierza brać nadgodzin, ponieważ CEO zakomunikował, że jest to OK. Manager odpowiedział, że spoko ale inni pracownicy będą musieli brać przez to jeszcze więcej nadgodzin, aby wyrobić te godziny. Kilku innych deweloperów przytoczyło podobne sytuacje.


#gamedev #cyberpunk2077 #cdprojektred
Pobierz NapalInTheMorning - Ohui, ale kołchoz XDDD

 Jeden z deweloperów CDPR powiedział swo...
źródło: comment_1610878308uopGTDU2mCMff8QsLrHWtu.jpg
  • 68
@cin123654: brzmisz jak prezes jakiegoś giganta z branży elektronicznej który pławi się w luksusach a w państwie trzeciego państwa dzieciaki składają twój produkt za dolara dziennie. Przecież to normalne, że trzeba pracować a, że zamiast 8 godzin to 12 - przecież nadgodziny się zdarzają w każdej pracy, nie?
Nie żyjemy w kraju trzeciego świata więc pracowników powinno się traktować po ludzku. Każdy zrozumie powiedzmy 20 godzin w roku jako nadgodziny ale
@cin123654: No to co porownujesz korpo z nie korpo x] W korpo na takich zasadach jak jestes tzn 40 godzin w tygodniu + oncall ( platne za dostepnosc + platne za nadgodziny wyrobione na specjalnych zasadach ) jest duzo ludzi. Tylko developerka raczej z racji swojego zawodu na oncallu nie siedzi bo to by bylo dosc kuriozalne.

CDPR zwyczajnie przegial z crunchem. Jesli to bylo normalnie wynagradzane tzn jak powinno byc
@cin123654: Ale przeciez duzo ludzi z CDPR sie wypowiada na ten temat :D Ciagly crunch i klepanie nadgodzin. Praca ponizej rynkowej stawki bo renomowana marka itp.

Jak firma mowi ze nadgodziny sa dla pracownika dobre bo moze sobie dorobic to znaczy ze wie ze placi za malo i ze ma za malo ludzi. Kazdy przez to przechodzil chyba w IT. Pytanie tylko kiedy sie zorietujesz ze trzeba z firmy krzak uciekac
Biorą B2B, później mówią ze nadgodziny nie są problemem i dadzą radę, auto w leasingu, kredo na mieszkanie i dupa pęka jak drugi miesiąc wyrabia się nadgodziny. No bo zrezygnować się nie za bardzo da bo kontrakt, bo kredyty.

A mogli zwyczajnie pójść na UOP, nie marudzić o nadgodzinach i zatrudnić kolejnych developerów.
@piotrkowski007: ciężko mi powiedzieć bez zbędnego wdrażania się w temat. Powiedzmy inaczej, pełniona funkcja zobowiązuje do utrzymania stałego kontaktu w razie nagłej potrzeby. Jeżeli teraz wezwany byłbym do firmy oczywiście naliczane są nadgodziny zgodne z kodeksem pracy. Mój nadzór, to też nieoficjalna dwustronna umowa. Nikt nie ma pretensji czy coś że w firmie jestem na siłowni, czy biegam ( sport to moje uzależnienie) - oczywiście telefon przy sobie, jak coś się