Wpis z mikrobloga

Dzień 231/238
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

No dobra, kolejny miesiąc, kolejna seria. Po zobaczeniu wczorajszegowpisu, chyba od razu było wiadomo, że lecimy dalej z Western.
W zeszłym miesiącu zapytałem Was, co warto by dodać/ulepszyć/zmienić i często mówiliście: WINCYJ INDIAN, rzeka/studnia itd.

Lipa trochę jest taka, że miałem kilka pomysłów na zmianę tej części makiety (która powstała 2 miesiące temu). Wszystkie klocki kupione na Bricklink w całej UE już dawno doszły, tylko TLG daje dupy z wysyłką zamówionych elementów (już prawie miesiąc kompletują zamówienie, i nie mogą skończyć), uniemożliwiając mi dalszą rozbudowę. Uprzedzając więc pytania/komentarze - TAK WIEM, że niektóre fragmenty wyglądają jak kupa, jednak zabrakło mi klocków. Jak je w końcu dostanę, będę poprawiał/naprawiał/ulepszał makietę. Przy okazji: ta część makiety powstawała jako pierwsza, dopiero potem pojawiła się druga część, z kanionem, żołnierzami, cowboyami i bandytami. Zapraszam do komentowania :)

Lego Western 6763/6766
Liczba elementów 343
Zestaw z roku 2002/1997
Cena katalogowa $70.00/$60.00

#lego #gimbynieznajo #nostalgia #indianie #western #chwalesie
damw - Dzień 231/238
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy:...

źródło: comment_1610967683DW4Y70TrFfyn5F6KeyNykP.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
podoba mi się jak spersonalizowałeś te płytki z rzeką, zmieniając trochę klockami kształt koryta rzeki. Super!


@fizzly: Te płytki niestety nie pasowały do siebie tak idealnie, jak droga. Stykały się szerokością może 2 studów i było widać takie "szarpnięcie"/uskok w korycie rzeki. Wyglądało to słabo i to była jedyna opcja aby wyglądało sensownie jako całość
  • Odpowiedz
@damw: Znowu kolejna inscenizacja :> Zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem jeśli chodzi o zagrodę dla koni. Taka biała, idealnie spasowana jest raczej w motywach bladych twarzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ta cobra biała jest z lego? Podasz nr na bricklinka?


@fizzly: kupuję tylko lego, więc tak, jest to normalny zwierzak ;) 98136
  • Odpowiedz
Zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem jeśli chodzi o zagrodę dla koni. Taka biała, idealnie spasowana jest raczej w motywach bladych twarzy( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja bym w ogole zrezygnowal z zagrody dla koni, bo niby czemu oswojone konie mialyby indianom uciec


@Zgrywus1: @chlopskichlop: muszę popatrzeć na jakieś zdjęcia / inne projekty / stop klatki z filmów, żeby zobaczyć czy indianie mieli takie zagrody, czy może konie
  • Odpowiedz
@damw: dodatkowo taka zagroda troche nie ma sensu - indianie ze stepów nie bez powodu robili tipi zamiast drewnianych/kamiennych/glinianych domów - po prostu byli ludem bardziej koczowniczym niz osiadlym, tak jak mongołowie
  • Odpowiedz