Wpis z mikrobloga

  • 129
Długość fali o częstotliwości 50 Hz = 5995,84 km
Długość fali o częstotliwości 20 000 Hz = 14,98 km

A jakie zjawiska falowe były później wymieniane? Dyfrakcja? załamanie fali? Nie. Naskórkowość.
xD

Ale kij, kolega powiedział, że zachodzą zjawiska falowe. Brzmi mądrze, potwierdza tezę że KBALE GRAJO, więc gimbaza zaorana. Pora na Dajr Strejts z SACD.
#audiovoodoo #tonskladowy
Roszp - Długość fali o częstotliwości 50 Hz = 5995,84 km
Długość fali o częstotliwośc...

źródło: comment_1611123251jlc0c2pFk5WJiOP2QtvhsD.jpg

Pobierz
  • 47
@Roszp: nie śledzę od jakiegoś czasu rynku innowacji audiofilskich, ale wydaje mi się że to oczywiste że za przewodem musi iść audiofilskie gniazdo, audiofilski przewód do bezpiecznika, audiofilski bezpiecznik główny, audiofilski licznik, audiofilskie zabezpieczenie przedlicznikowe, audiofilski przewód do audiofilskiego rozdzielacza wysokiego napięcia i w końcu audifilskie linie wysokiego napięcia do audiofilskiej elektrowni w której używa się specjalnego audiofilskiego węgla, chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak istotny jest cały łańcuch prądowy :)
@Roszp logika z dupy, ale przewody oczywiście że mają wpływ. Każdy gitarzysta to zauważy kiedy przesadził z deptaniem taniego kabla ma scenie, podmienia go i wzmak się inaczej zachowuje :)

Ale to przy długich kablach gitarowych gdzie podatność na zakłócenia jest ogromna, prąd indukują drgające struny więc to jakieś śmieszne wartości...

Potem pełno efektów na scenie, wzmacniacz, mikrofon, nagrać to, wypluć do Twojego audio...

Pewnie dlatego gadają takie rzeczy bo gdzieś muzycy
@annotate przewody instrumentalne to inna bajka, raz że jest tak jak piszesz, dwa że patenty kierunkowe też mogą mieć tutaj znaczenie. Sam słyszałem kilka kabli które wyraźne V nakładały na sygnał.
Dlatego zacytowałem wyżej - są dużo prostsze zjawiska, które mogą mieć wpływ na brzmienie
@Roszp na początku jak czytałem myślałem że chodzi i ten przewód akustyczny (czy jak to się nazywa) co jest bass reflex. No i myślę no w sumie kształt i materiał chyba mają znaczenie... A potem zobaczyłem że chodzi mu o przewód głośnikowy. Kurtyna opadła, razem z moją wiara w rozum i godność człowieka.