Wpis z mikrobloga

Mireczki jest dylemat. Pacjent CLK200 1.8k 163km. Fura w świetnym stanie, silnik niedawno po generalnym remoncie, ale trochę brakuje mocy i pojawia się ciężka decyzja do podjęcia xD W kwocie 4k zamknąłbym się z podniesieniem mocy do 210km+. Już się nawet umówiłem w warsztacie na ten zabieg na wiosnę, ale nie wiem czy nie mądrzej dołożyć kasy i nie kupić po prostu CLK500 z v8. Trochę szkoda, bo po pierwsze obecna sztuka jest w świetnym stanie i szukałem jej pół roku, a po drugie nie chce mi się bujać ze sprzedażą starego i kupnem nowego. ()

#motoryzacja #mercedes #samochody

Co byś zrobił?

  • Modził 200 58.5% (31)
  • Kupił 500 41.5% (22)

Oddanych głosów: 53

  • 14
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: trochę droga zabawa. Musiałbym wywalić silnik razem ze skrzynią, zmienić hamulce, pewnie jeszcze dyfer znając życie i koszty wyszły by wyższe niż kupno clk500 ¯\_(ツ)_/¯ Na forach kilku próbowało, żaden nie był zadowolony.
  • Odpowiedz
@paniczhrabi: a wiesz, że zapomniałem nazwy warsztatu xD Kolega, który tam pracuje doradził mi ten zabieg od razu po kupnie fury i z nim to ustalałem. Mogę się dowiedzieć co to za firma jak szukasz czegoś koło Poznania.
  • Odpowiedz
dużo kosztuje utrzymanie takiego samochodu?

@Adass: porównując do bmw to mało, porównując do skody to dużo, także zależy xD. Komfort, wyciszenie i jakość wykonania mimo wszystko wynagradza. Ten konkretny silnik ma swoje bolączki (rozrząd, odma, elektrozawory), ale przy serwisowaniu na czas nic poważnego nie powinno się dziać.
Mam w pracy hyundaia z 2018 i toyote z 2020 do dyspozycji, a mimo to do prawie pełnoletniego merca wsiadam z dużo większą radością
  • Odpowiedz