Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda tak że kupiłem sobie nowy komputer, ale dysk z systemem wziąłem z poprzedniego, teraz chciałbym sobie zainstalować ten system, windows 10, na nowym dysku, po paru dniach działania mojego nowego komputera pojawił znak wodny na pulpicie bym aktywował widnowsa, usunąłem ten znak wodny jakąś sztuczką.

I windowsa 10 mam oczywiście legalnego, tzn 7 miałem legalną i za darmo zrobiłem update.

Po wpisaniu slmgr.vbs /dlv teraz komputer mi mówi że mam jeszcze 45 dni zanim wygaśnie

system windows został aktywowany przy użyciu usługi aktywacji w organizacji


Mogę jakoś rozwiązać ten problem bez kupna nowego klucza? Mój cel to windows zainstalowany na nowym dysku.

#windows #windows10 #microsoft
  • 20
Masz pewnie licencję cyfrową przypisaną do poprzedniej konfiguracji.


@MrAndy: Też mi się tak wydaje. Że poprzedni klucz jest w biosie z tamtej płyty głównej. To muszę kupić nowy klucz?
Nie wiem jaką wersję zainstalowałeś ale generalnie Home czy Pro działa bez aktywacji bezterminowo


@MrAndy: Nie rozumiem. To czemu jest napisane że mi wygaśnie? Wtedy się nic nie stanie. Mam home.
A skąd to ściągnąłeś? Jak zainstalowałeś?


@MrAndy: To może niejasno wyjaśniłem. To tak 8 lat temu został zainstalowany na komputerze numer 1 legalny windows 7. Potem zrobiłem update do 10. Mniej więcej 2 miesiące temu kupiłem nowy komputer, bez systemu, wyciągnąłem dysk z komputera 1 i włożyłem do nowego komputera, dysk z systemem.

po paru dniach działania mojego nowego komputera pojawił znak wodny na pulpicie bym aktywował Windowsa, usunąłem ten znak
@tururak: I wtedy instalujesz dalej i używasz bez aktywacji :) Pojawia się znak wodny żeby aktywować i nie działa kilka opcji typu zmiana tapety - reszta bez zmian w stosunku do pełnej wersji.
wtedy instalujesz dalej i używasz bez aktywacji :) Pojawia się znak wodny żeby aktywować i nie działa kilka opcji typu zmiana tapety - reszta bez zmian w stosunku do pełnej wersji.


@MrAndy: Czyli jak mi te 45 dni się skończą to też w sumie nic?
@tururak: Suma sumarum nie masz licencji na nowy sprzęt.

Dysk który wyjąłeś z poprzedniego kompa miał oryginalny system Windows OEM. Gdybyś chciał przenieść system z komputera A na komputer B to musiałbyś mieć wersję BOX (jeśli mówimy o legalności zgodnie z licencją).

Wkładając dysk z komputera A do komputera B system zweryfikował, że konfiguracja się zmieniła w związku z czym licencja dotychczasowa wygasła.

"Mogę jakoś rozwiązać ten problem bez kupna nowego
@tururak: Czyli jak mi te 45 dni się skończą to też w sumie nic?

Ciężko powiedzieć bo dokładnie nie wiem co to za wersja była a dodatkowo pisałeś, że usunąłeś znak wodny jakąś sztuczką - tu też nie wiem co to było. W przypadku Home i Pro nie ma żadnego okresu 45 dni.
No ale to co użyłeś to skrypt do aktywacji a nie do usuwania znaku wodnego


@MrAndy: Znak zniknął? Zniknął( ͡° ͜ʖ ͡°)!

To co ja właściwie zrobiłem? Jak windows nadal dni odlicza?
Coś poszło źle :) Zwykle tym skryptem można aktywować system na dłuższy okres a potem trzeba operację powtarzać


@MrAndy: A taki system pozwoli mi go reinstalować?