Wpis z mikrobloga

Szacuje się, że koszt wychowania dziecka w Polsce to 309 tys. złotych.

Zamiast wydać taką masę pieniędzy na bachory, które nic tylko się drą i srają w pieluchy, Polak w swym geniuszu ekonomicznym zdecydował się przelać te pieniądze do kieszeni banków i deweloperów - ci w zamian wybudują nam jeszcze więcej pięknych apartamentów.

Przyszłe pokolenia Afrykanów i Azjatów pięknie podziękują nam za nasze poświęcenie - ich dzieci nie będą już musiały się martwić o zdobycie własnego kąta, tak jak dzisiaj muszą to robić młodzi Polacy.

#antykapitalizm #nieruchomosci
miku555 - Szacuje się, że koszt wychowania dziecka w Polsce to 309 tys. złotych.

Zam...

źródło: Urodzenia-w-Polsce.-Wykres-liczby-urodzen-w-Polsce-OG-1

Pobierz
  • 55
@PfefferWerfer

A styczeń z tendencją na 240k/rok?

Zaraz się okaże że żłobki zamiast otwierać to trzeba będzie zamykać...

No ale dobrze że mieszkania mocno stoją i są nam niezbędne - bo za chwilke będzie nie dokładnie 3x niższe statsy niż w wyzu lat 80 co to jest teraz taki aktywny na zakupach
Nigdy dotąd nie mieliśmy lepszych warunków do zakładania rodzin. 99% osób zapytanych powie, że nie decydują się na dzieci z braku środków finansowych czy odpowiednich warunków, jednak w rzeczywistości po prostu są leniwi i tyle.


@DiMaria: Postawię śmiałą tezę, że gdyby każdemu na starcie w zdolności kredytowej uwzględniano 3 dzieci (mimo, że ich jeszcze nie posiada), taka kwota zabezpieczenia (mniejszy możliwy kredyt do wzięcia i niższa maksymalna możliwa rata) w budżecie
@DiMaria: @miku555 tam po prostu dzieciaki nie są kosztem a rączkami do pracy. I jednocześnie rodzice nie ponoszą dużych kosztów (ani kosztów alternatywnych) wychowania tego dziecka. Ale i to się zmienia od kiedy afryka się urbanizuje i bogaci - a tam potencjał do zmian jest właśnie paradoksalnie największy w najbliższych dziesięcioleciach - gdzieś oglądałem podcast z jakimś profesorem który stwierdził że cały świat to wagoniki kolejki górskiej na samej górze: zachód
@DiMaria:

Nigdy dotąd nie mieliśmy lepszych warunków do zakładania rodzin. 99% osób zapytanych powie, że nie decydują się na dzieci z braku środków finansowych czy odpowiednich warunków, jednak w rzeczywistości po prostu są leniwi i tyle.

Zgadza się. Ale to akurat, uważam, dobrze.
Ja sam jestem leniwy, nie lubię brać na siebie niepotrzebnej odpowiedzialności, kiedy nie muszę, do tego lubię wydawać pieniądze na siebie ¯\(ツ)/¯


Gdybym popatrzył na samego siebie z
@miku555: "zdecydował się przelać te pieniądze do kieszeni banków i deweloperów"-tak bo przecież chęć posiadania mieszkania to efekt rozzuchwalenia młodzieży i wcale nie jest produktem spekulacji z użyciem towaru pierwszej potrzeby bez substytutów na czym właśnie banki i landlordzi żerują. Przecież to jest właśnie sens całej tej afery XD.
Mogliby przecież z tymi dziećmi mieszkać pod mostem, nie dać im nic z życia i wpuścić go prosto po 18 jako kolejnego
Polak w swym geniuszu ekonomicznym zdecydował się przelać te pieniądze do kieszeni banków i deweloperów


@miku555: ja tam akurat zwyczajnie te pieniądze przepuszczam na rozrywki