Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki z #webdev oraz #programowanie, kilka lat siedziałem w dotnet (ostatnio głównie core, więc na świeżość technologii nie mogę narzekać, robiłem głównie backend no i troche frontu mobilnego w xamarin), chcę pouczyć się trochę frontu i wpadłem sobie na pomysł projekciku coś ala gierki w której będę miał przybornik i z niego za pomocą drag'n'dropa będę przerzucał obok na planszę elementy (wiadomo bardziej złożone, z logiką). Chciałbym aby to było w układzie siatki (lub z możliwością jej włączenia/wyłączenia, aby nie wrzucać byle jak "elementów"). Chce to zrobić w electronie docelowo i chciałbym aby przybornik był osobnym oknem. Wydaje mi się, że za pomocą IPC będę w stanie zrobić d'n'd(chyba, że jest lepszy sposób(?)). Ale generalnie za co się brać przy tego typu projektach? Znalazłem coś jak gridstack.js, tylko tam widzę, że to bardziej do dashboardów. Są inne bliblioteki czy napisać coś własnego będzie lepiej? Ewentualnie moze znacie jakieś przykłady z których zaczerpnąłbym dobrych praktyk? #pytanie
  • 1