Wpis z mikrobloga

@grzegorzx86:
- Podnoszenie kwalifikacji, zarabianie w *uj, nie branie żadnych kredytów i życie za zarobione, a nie pożyczone pieniądze
- Założenie firmy/biznesu
- Stworzenie kilku źródeł przychodu i uniezależnienie się od jednego etatu
- Życie w Vanie/kamperze
- Zostanie rolnikiem w Norwegii
- Praca zdalna i połączenie pracy z wakacjami więcej razy, niż 2 tygodnie w roku (teraz to słabo, ale ogólnie do zrobienia)

Przecież nie będę Ci mówił, jak masz
  • Odpowiedz
@grzegorzx86:

- Podnoszenie kwalifikacji, zarabianie w *uj, nie branie żadnych kredytów i życie za zarobione, a nie pożyczone pieniądze

- Założenie firmy/biznesu

- Stworzenie kilku źródeł przychodu i uniezależnienie się od jednego etatu

- Życie w Vanie/kamperze

- Zostanie rolnikiem w Norwegii

- Praca zdalna i połączenie pracy z wakacjami więcej razy, niż 2 tygodnie w roku (teraz to słabo, ale ogólnie do zrobienia)

Przecież nie będę Ci mówił, jak masz
Cierniostwor - > @grzegorzx86: 
 - Podnoszenie kwalifikacji, zarabianie w *uj, nie br...

źródło: comment_1611510405rCSc81XlbvW2zRYuZA4rjm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: To weź sobie teraz wyobraź, że duża część ludzi idzie tyrać do roboty za grosze, rozpi3rdalajac sobie organizm, tylko po to, żeby mieć pieniądze na to żeby nie umrzeć z głodu, zimna, choroby i móc dalej chodzić do roboty rozpi3rdalać organizm, żeby zarobic pieniądzie po to, żeby nie umrzeć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: Fajne życie, człowiek po studiach to i praca na jakimś poziomie pewnie + jeśli kariera to i wzrost zarobków. Wakacje dwutygodniowe co roku to też kozak. Nigdy nie byłem na takich wakacjach.

To co tu opisałeś to całkiem spoko opcja. Gorzej jak jest samotność, tyranie na jakimś magazynie i życie od wypłaty do wypłaty bez żadnych wyjazdów.
  • Odpowiedz
zawsze mnie przerażało że mało kto widzi jakie to absurdalne i że niby tak wygląda normalne życie xD #!$%@? podziękuje


@PietrekBoski: @Wluczykij_666: zawsze mnie przeraża jak ktoś się dziwi, że człowiek odkąd nie był jeszcze sapiens to musiał w chłodzie i zagrożeniu polować na mamuty, a potem było niewiele lżej, aż dzięki postępowi doszliśmy do czasów, gdzie może odbębniać jakieś głupoty parę godzin dziennie i ma dach nad głową i
  • Odpowiedz
@PietrekBoski ale przeciez na co dzień masz rodzine, przyjaciol, spacery dzieci imprezy, weekendy, każdy dzien moze nieść cos pozytywnego, no bo moze, tylko nie każdy to osiąga. Spłyciłes strasznie to życie. Nawet grill, kielbaska i piwko z ekipą i dziećmi to już coś.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski bądź człowiekiem, miej przez sobą conajmniej 50 lat podczas których doświadczysz nie raz zakochania, miłości, szczęścia, będziesz nawiązywał relacji, które dostarczą Ci dużo pięknych wspomnień i przyjemności, będziesz próbował nowych smaków rozpieszczał sie jedzeniem które także przyspoży Ci radości i tak dalej i tak dalej.

Przestańcie wreszcie narzekać i zacznijcie dostrzegac dobre strony życia.
  • Odpowiedz
@brck89: @PietrekBoski: @Cierniostwor:
Zawsze mnie rozwala to jak ktoś piszę o tym, że każdy ale to KAŻDY może wyjść z biedy i zarabiać 20-25k netto na miecha, nauczyć się języków, znaleźć dobrą pracę i wieść szczęśliwe życie.
Problem w tym, że na 100 osób 1 osiągnie taki sukces jak wyżej reszta nie ma szans.
Pamiętam jak chodziłem do prywatnej szkoły za młodu i się spotkałem ze znajomymi z tej
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: Tak #!$%@? zawsze jak by praca to było coś złego :/ Jak się lubi co się robi to praca jest integralną częścią życia i lubisz po prostu poświęcać na nią czas. Ja to właściwie lubię prawie tak samo pracować jak się #!$%@?ć. Ale wiadomo jak się #!$%@? na magazynie to życie szare.
  • Odpowiedz
@Wluczykij_666 jeśli komfortowe życie w klasie średniej pozwalające na realizowanie hobby, wyjazdy za granice na urlopy, mieszanie w fajnym domu lub mieszkaniu i nieliczenie przy tym kazdej złotówki jest przerażające to nie wiem co nie jest xD
  • Odpowiedz
a debile chcą wydłużać wiek emerytalny żeby rstoesc nasz patologiczny system emerytalny XD


@Shatter: Debilami są chyba ci, co nie rozumieją, że jeżeli średnia długość życia się wydłuża, a dzietność spada, to liczba emerytów na jednego pracującego ciągle wzrasta, a więc aby spiąć budżet, trzeba albo obniżyć emerytury (już są wystarczająco niskie) albo podwyższyć składki (już są wystarczająco wysokie) albo zwiększyć dzietność (nierealne) albo właśnie podnieść wiek emerytalny. Ale według niektórych
  • Odpowiedz