Wpis z mikrobloga

@Shatter: Jeżeli nie podniesiemy wieku emerytalnego, to aby sfinansować ciągle rosnącą liczbę emerytów, rządzący podniosą składki. A to z kolei prowadzi właśnie do zabetonowania obecnego systemu emerytalnego, bo aby ten system #!$%@?ć do śmieci, przydałoby się, aby młodzi Polacy mieli jak najwięcej pieniędzy dla siebie, a jak najmniej dla ZUS, ponieważ tylko wtedy ci myślący o przyszłości mogliby odkładać te zaoszczędzone na mniejszej składce pieniądze na prywatnych kontach emerytalnych zamiast gromadzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrochenMochen: lol, dlaczego mnie zawołałeś? Pochodzę raczej z biednego domu, mama na rencie od kiedy pamiętam, tata pracował jako kierowca, a potem stróż na parkingu. Tak sobie żyliśmy w wielkiej płycie w Elblągu na 48m2. Było spoko, bo mimo wszystko niczego mi nie brakowało.

Na studia pojechałem bez grosza przy duszy, w sumie cały czas uważam nie uważam się za osobę zamożna. Dorobiłem się na kryptowalutach. Po prostu zaryzykowałem i ciężko
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: A co wakacje to jakieś wyzwolenie duszy, cel istnienia?
Ja tam od kiedy mam dzieci #!$%@?ę wakację doceniam karierę przyjemniej się pracuje niż pilnuje żeby dziecko się nie zabiło na ulicach Porto czy Londynu.
A #!$%@?ć się na plaży nie lubię od kiedy nie robię tego z ziomkami z dzieciństwa chlając uprawiając sport i podrywając laski.
Praca natomiast daje niezmienny poziom satysfakcji i tego można się w życiu uczepić. Plus
  • Odpowiedz
@PietrekBoski:
Nie tylko Polaków, życie większości ludzi w rozwiniętych krajach tak wygląda xD
A i tak jesteśmy szczęściarzami, bo w biednych krajach wygląda znacznie, znacznie gorzej. Życie to w ogóle jest jeden wielki kosmiczny absurd xD
Oczywiście można się nim cieszyć, i nawet przez pewien czas mi się to udawało. Ale nowego bytu na pewno na tę niszczejącą planetę nie sprowadzę. Chyba ostatnio przekonałem się w pełni do #antynatalizm
  • Odpowiedz
zawsze mnie przerażało że mało kto widzi jakie to absurdalne i że niby tak wygląda normalne życie


@Wluczykij_666: Życie ogólnie jest absurdalne, a osiągnięcie towarzyszącej mu normalności, którą można by określić mianem prawidłowej, jest nierealne.
  • Odpowiedz
@HAL__9000 przynajmniej jestem szczęśliwsza niż Wy wieczne marudy. Nie jest tak, że nie widzę złych stron życia. Bo wierz mi, trochę ich mam, jak każdy. Ale jakbym miała tylko na to latrzec i narzekac to bym chyba oszalała, dlatego trzeba tez się od czasu do czasu z czegos cieszyć.
  • Odpowiedz
@brck89 aa wybacz. Inna osobę miałem zawołać, wyszło na ciebie przez przypadek. Przepraszam za pomyłkę. Mimo wszystko smutna a zarazem motywującą historia. Przy okazji zspomiales napisać że masz dwójkę dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º) to również sukces
  • Odpowiedz