Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Hej! Dziś zapraszam Was i proszę o wykopanie łatwego przepisu na pulled pork, czyli szarpaną wieprzowinę

Jest to zmodyfikowana wersja mojego przepisu, który pojawił się tu ponad 2 lata temu. Przepis bardzo prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić :D

Mam nadzieję, że odcinek Wam się spodoba, a pulled pork wktórce zagości na waszym stole. Jeśli zrobicie szarpaną wieprzowinę to pochwalcie się zdjęciem na mirko i oznaczajcie mnie oraz tag #kuchniamg78

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - mój tag do obserwowania lub czarnolistowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
źródło: comment_16115654743koKNCw8v3OdmukNvtcY7q.jpg
  • 137
@MG78: chcialbym ja sobie zrobic z pieczonymi warzywami, ale mam tylko jeden piekarnik, a pieczone warzywa zawsze robie w temperaturze ok. 180stopni

czy moge na ostatnie pol godziny pieczenia pulled pork podkrecic temperature do 180stopni i wrzucic na osobnej blaszce warzywa, lub tez czy warzywa sie dobrze zrobia w tej temperaturze 120stopni? XD
@Akke: Ja np. ziemniaki sobie piekę w takich niskich i jest spoko ale to pewnie zależy jakie warzywa i jaki chcesz efekt uzyskać.

Podkręcić temperaturę też możesz ale wtedy musisz uważać aby mięso nie stwardniało. Pół godziny powinno być okej :)!
@MG78: Gdybym była Twoją dziewczyną, to po pół roku związku mogłabym wystąpić w programie "Historie wielkiej wagi" XD Jak to wszystko pysznie wygląda, szkoda, że nie umiem gotować