Wpis z mikrobloga

Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w bębnie :| Ja o tym nie wiedziałem i właśnie #!$%@? na szrot półtoraroczną pralkę Beko w której łożysko zatarło się tak, że w parę dni zaczęło huczeć jak startujący samolot (wirowanie słyszałem na klatce schodowej w swoim bloku).

Wymienić go nie można (brak nawet takich części) a gwarancja tego nie obejmuje (część, hehe, eksploatacyjna). Ewentualna wymiana w sposób nieautoryzowany przez jakiegoś rzekomego fachowca może kosztować prawie tyle co pralka (cięcie, spawanie itd) i nie ma gwarancji, że będzie OK albo nie rozleci się wszystko za miesiąc.

Najlepsze jest w tej historii to, że w moim rodzinnym domu, w piwnicy wciąż stoi CAŁKOWICIE sprawna pralka POLAR Automat w której ojciec pierze jakieś ubrania z warsztatu i prac w ogrodzie :D A pralka ma co najmniej 30 lat...

#beko #agd #pralka #pralki #gwarancja #gorzkiezale ##!$%@? #polska
PanBulibu - Jak będziecie kupowali pralkę to sprawdzajcie czy mają wymienne łożyska w...

źródło: comment_1611734314RbyOs94E4m4Qy6dYaNDAau.jpg

Pobierz
  • 78
@karikpl7: a to nie tak, że po prostu zaczęli bliżej wstawiać koło pasowe i dlatego wszyscy się zachwycają, że nowe pralki nie tańczą, natomiast firmy z rozbudowanym marketingiem twierdzą, że mają monopol na tą technologię, podczas gdy teoretycznie już od kilku lat normy dla pralek przewidywały koło pasowe za bębnem, a nie obok niego? ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PanBulibu: zawsze śmieszą mnie takie porównania z X latnimi sprzętami że działają a teraz to gówno. Tylko że teraz za średnią wypłatę kupisz 3 pralki, a na taką pralkę polar należało zbierać miesiącami, to tak jak byś kupił sprzęt za 10k obecnie.

Poza tym w gospodarce niedostatku, sprzęt można było produkować bardzo wytrzymały bo
1) koszty zakładu/części/surowca nie miały znaczenia bo nie było konkurencji
2) gdyby sprzęty się psuły to ludzie