Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Przychodzę z kilkoma pytaniami, iż ponieważ za miesiąc wyprowadzam się do US do stanu północna karolina. Mam kilka rzeczy do zabrania i chciałbym się dowiedzieć w sprawie paczek i wysyłki:

a) Najtańsza opcja to poczta polska (ok 200zł za paczkę, a potrzebuję wysłać 3-4)
- czy są jeszcze jacyś kurierzy warci polecenia? DPD i FedEx widziałem, że ceny zaczynają się od 1200zł.
b) Potrzebuję wysłać komputer i monitor
- czy jest jakieś cło nałożone na elektronikę?
- czy jest sens wysyłać w obudowie komputer, czy lepiej rozłożyć go na części i wysłać w torebkach antystatycznych i zawiniętych w folie bąbelkowe? (Nie będę wysyłał zasilacza z wiadomych powodów).
- czy paczka może zostać zatrzymana z jakiekolwiek powodu i jak się przed tym ubezpieczyć?
- czy matrycę monitora, mogę po prostu zawinąć w folie bąbelkową i folie stretch, czy w co lepiej?
c) Kolekcja noży
- mam kolekcję noży, około 15 od bagnetów z 2 wojny po indonezyjskie karambity (cena kolekcji to kilka tyś). Czy będzie problem z ich wysłaniem?

d) Co się opłaca wsadzić w bagaż zamiast wysyłać, ale tak, żeby mi nie kazali tego wyrzucać na lotnisku?
- pytam głównie dla tego, że boje się wsadzić większość rzeczy w bagaż, bo wysyłałem ostatnio słodycze i alkohol i TSA przetrzepało torbę, #!$%@?ąc wszystko. Mają zapisane, że nie odpowiadają, jeżeli coś będzie zniszczone, więc karty i procka bałbym się brać ze sobą

pzdr.

#kurier #przesylki #kurierzy #kiciochpyta #pocztapolska #usa
  • 2