Wpis z mikrobloga

Historia mojego ojca wtedy lvl 59

Koło budynku banku było świeże gniazdo pszczół (dopiero się wyroiły) została wezwana straż pożarna- około 10 chłopa w pełnym antyowadzim stroju, którzy przyjechali ciężarówką strażacką xD którzy spryskali gniazdo jakąś pianą zebrali pszczoły do jakiegoś worka. Po kilku minutach od akcji pszczoły wróciły na miejsce bo strażakom udało się zneutralizować tylko 50% żądlących owadów.

Ktoś wpadł na pomysł by zadzwonić do pszczelarza- padło na mojego tatę. Przyjechał wtedy pogromcą szos
Daewoo Tico. Wyszedł ubrany w spraną koszulę, szybko znalezione spodnie i kaszkiet pic rel: https://www.sterkowski.pl/4071-large_default/kaszkiet-44-harris-tweed.jpg

Spytał się gdzie te pszczoły. Zapalił papierosa, opróżnił pudełko zapałek i tak jak stał bez kapelusza, rękawiczek podszedł do gniazda. Gołymi rękami znalazł Pszczelą Królową wsadził ją do pudełka zapałek a pudełko wsadził do ula który przywiózł swoim Tico w gazie. Zanim dopalił papierosa pozostałe pszczoły wleciały do ula- wylot zatkał wyrwaną kępką trawy, wyrzucił papierosa, schował ul do samochodu i pojechał w stronę wschodzącego słońca.

Latem ten ul przyniósł kilka słoików miodu.

Pic not related

#pszczelarstwo #pszczoly #owady #heheszki #takbylo #takaprawda #dealwithit
KakaowyTaboret - Historia mojego ojca wtedy lvl 59

Koło budynku banku było świeże ...

źródło: comment_1611832446rL4QepoYHuCrJ9j8ViweJT.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KakaowyTaboret: widziałem podobną akcję w mojej byłej robocie. Obok parkingu mieliśmy posadzone takie małe drzewka. Rano cieciu mnie wola i pokazuje, a jedno z tych drzewek całe oblepione pszczołami. Widocznie komuś uciekły z ula. Cieciu zadzwonił po jakiegoś pszczelarza z neta. Myślałem, że przyjedzie w pełnym kombinezonie, a tu gościu Lanosem podjechał w japonkach i krótkich spodenkach. Podstawił skrzynkę pod drzewko, złapał królową, potrząsnał drzewkiem, pszczoły spadły, a resztę pozgarniał dłonią
@skalar_neonka:

Na nieprzyzwyczajonych to robi spore wrażenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) słyszałem też o gościu który zrzucił rójkę prosto do garnka przykrył pokrywką i tak kilometr szedł do domu z buczącym garnkiem,

A pszczoły nie uciekły- naturalne jest, że pszczoły co jakiś czas się roją- około 50% opuszcza ul z królową i lecą żyć w nowym miejscu. Są sposoby by zmniejszyć szanse wyrojenia się, ale praktycznie niemożliwe
jak to jest że królowa nie żądli i inne pszczoły nie żądlą kiedy sie dotyka królową?


@mirasKo-Kalwario: matka (nie: królowa) normalnie żądli, ale z trudnością - utrudnia jej to nabrzmiały odwłok, zwykle wypełniony jajnikami i ciałem tłuszczowym. Przed rójką matka "chudnie", więc łatwiej jest jej żądlić. Inna rzecz, że nie robi tego jak pozostałe pszczoły - robotnice - nie zacznie cię atakować, bo się zbliżyłeś. Poza tym, żądło matki jest inaczej