Wpis z mikrobloga

Popieram strajk przedsiębiorców, którzy przyciśnięci do muru postanowili otworzyć kawiarnie, bary i restauracje w pełnym reżimie sanitarnym. Państwo sobie nie radzi to ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce.

Ale jednocześnie nie jestem szurem i uważam, że ostrożność jest potrzebna, aby wirus się radośnie nie roznosił, szczególnie te nowe mutacje przed którymi ostrzega brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Jest zasadnicza różnica pomiędzy otworzeniem restauracji gdzie trzyma się dystans, wietrzy pomieszczenia a personel nosi maseczki, siłownią, na którą wpuszczana jest jednorazowo określona ilość klientów i dezynfekowany sprzęt itd. a zwykłym spędem, gdzie na małej przestrzeni ściska się kilkaset osób 10 cm od siebie.

Dlatego nie popieram akcji jaką odwala taki face2face z Rybnika i zupełnie mi ich nie żal. Niech dostaną karami, służbami i rażą ich prądem. Idioci.

Ten dziennikarz, którego spałowali kibole za filmowanie tego cyrku ma 100% racji.

#koronawirus #protest #face2face #rybnik #takaprawda
Pobierz mickpl - Popieram strajk przedsiębiorców, którzy przyciśnięci do muru postanowili otw...
źródło: comment_1612090089aHD85RCfSvOK9UigrNPktI.jpg
  • 55
Jest zasadnicza różnica pomiędzy otworzeniem restauracji gdzie trzyma się dystans, wietrzy pomieszczenia a personel nosi maseczki, siłownią, na którą wpuszczana jest jednorazowo określona ilość klientów i dezynfekowany sprzęt itd. a zwykłym spędem, gdzie na małej przestrzeni ściska się kilkaset osób 10 cm od siebie.


@mickpl: jest zasadnicza różnica w zachowaniu człowieka gdy uciska się go zabierając mu wolność (czyli traktuje się go jak niewolnika) i gdy podejmuje się z nim normalny
@mickpl:

Niech dostaną karami, służbami i rażą ich prądem. Idioci.


Niezły bait XD

Zabierają typowi pracę i źródło utrzymania na 10 miesięcy a Ty byś jeszcze chciał żeby ktoś mu po tym wszystkim #!$%@?ł XD

Ja rozumiem, że u mamusi się wygodnie siedzi, z dala od problemów dorosłego życia, ale powinieneś już wiedzieć, że mordę to się zamyka jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia.
@mickpl: ok, a co wiadomo o brytyjskiej odmianie oprócz tego że jest? Czy jest bardziej zaraźliwa, jest cięższy przebieg? Czy po prostu różni się nazwą ponieważ powstała w Wielkiej Brytanii?
Ale jednocześnie nie jestem szurem i uważam, że ostrożność jest potrzebna, aby wirus się radośnie nie roznosił, szczególnie te nowe mutacje przed którymi ostrzega brytyjskie ministerstwo zdrowia.


@mickpl: Równie dobrze możemy powiedziec sobie wprost, że normalne życie już za nami. Jak za rok pokonamy brytyjską odmiene wirusa to pojawi sie odmiana duńska a potem izraelska. Juz naprawdę wystarczy tych bredni.
@mickpl: a ja jestem za otwarciem wszystkiego - szkol, dyskotek, koncertow itd. Tam i tak nie chodza starcy a ci co chodza to i tak wiedza co sie z tym wiaze. Nie mozna im tego odbierac tylko dlatego ze wy tego nie lubicie. Kiedy bedzie mozna z powrotem bawic sie w klubach? Jak sie wszyscy wesolo zaszczepimy, czyli za 5lat?
@mickpl: @atomowy_ludek: @PatologiiZew: @funnymouth: a ja uwazam, ze dyskoteki powinny byc otwarte. Srednia wieku oscyluje zapewne okolo 25. roku zycia, kazdy sam decyduje, czy chce pojsc na dyskoteke i ryzykowac zarazenie sie czy lepiej zostac w domu.

I tak, wiem, zaraz padnie argument, ze ci ludzie sami to przejda ale zaraza babcie i bedzie wielka tragedia. Jezeli jednak spojrzy sie na dane z kraju ktory zbiera dane na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mickpl: Jeżeli taki klub ma być zamknięty to powinien dostawać pieniądze za to, a tu rząd koszty przerzuca na innych za swoje decyzje. Co ma ten właściciel zrobić? Sprzedać dom? Samochód? Nerkę?

No ale może łatwiejsze byłoby wypłacanie odszkodowań tam gdzie trzeba gdyby rząd nie zamykał wszystkiego z dupy tylko miał jakiś konkretny plan.
Wiec jezeli ktos w takim miejscu pracuje, badz ma zamiar za pare dni tam isc i odwiedzic babcie to jest to zachowanie nieodpowiedzialne, przy czym ja naprawde uwazam, ze wiekszosc ludzi jest odpowiedzialna i ktos kto ma chorego dziadka w domu bedzie staral sie ograniczac kontakty.


@Wandsbeker: Ja mam odmienne zdanie o kondycji społeczeństwa. Natomiast tacy ludzie dalej spotykają się z innymi. Młody "z imprezy" nie musi zarazić babci na onkologii.
Natomiast tacy ludzie dalej spotykają się z innymi. Młody "z imprezy" nie musi zarazić babci na onkologii. Może zarazić sąsiada który ma matkę na onkologii. Wolałbym jednak z głową ograniczać możliwość transmisji i dlatego knajpy z reżimem spoko a kluby nie.


@PatologiiZew: jaka jest szansa, ze mloda osoba bez objawow zarazi sasiada ktorego widuje zapewne raz w tygodniu?

Sam tutaj przyznajesz jak to jest z odpowiedzialnością u ludzi.


@PatologiiZew: zobacz
@Herubin: Jak to co? Jeśli przedsiębiorca w takim raju jak ten syf nie jest w stanie prowadzić firmy to się chyba do tego nie nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mickpl: A czeskiej mutacji tam nie było? Przecież do klubów chodzą ludzie młodzi, robią to na własne ryzyko. A to że mogą zarazić osobę starszą z własnej rodziny? Mogą jak najbardziej, równie dobrze mogą się zakazić w
jaka jest szansa, ze mloda osoba bez objawow zarazi sasiada ktorego widuje zapewne raz w tygodniu?


@Wandsbeker: To jest pytanie do ciebie.

zobacz na mnie - mam 29 lat, zadnych chorob, nie spotykam sie z ludzmi z DPSow i hospicjow. Dlaczego mam nie chodzic na domowki i treningi mma? Co jest w takim zachowaniu nieodpowiedzialnego?


@Wandsbeker: Domówki są średnio odpowiedzialne ze względu na rozchodzenie wirusa i brak reżimu. Złapiesz wirusa
To jest pytanie do ciebie.


@PatologiiZew: to odpowiem - jest praktycznie zadna.

Domówki są średnio odpowiedzialne ze względu na rozchodzenie wirusa i brak reżimu. Złapiesz wirusa i potem podrzucisz komuś na treningu?

@PatologiiZew: no i o to wlasnie chodzi - nikt nie zmusza do chodzenia na takie sporty, a jezeli ktos chodzi to bierze pod uwage nie tylko infekcje, ale tez mozliwosc urazu na treningu, wstrzasnienia mozgu czy zlapania choroby