Wpis z mikrobloga

Pytanie do niebieskich pasków. Dlaczego tak mało #niebieskiepaski idzie na #pielegniarstwo ? Przecież to jest świetne:
1. Pewna praca
2. Fach w ręku
3.interesujace studia
4. Pełno różowych na studiach- nawet niebieski pasek 2/10 zmienia się tam w Chada bo nie ma rywala. Stajesz się ulubieńcem koleżanek z roku oraz wszystkich prowadzących
6. Możesz wyrwać jakaś różowa
7. W samej pracy również jesteś rodzynkiem i ulubieńcem bo jesteś często jedynym pielęgniarzem na oddziale. Znów wszystkie różowe twoje
8. Podryw od pacjentek
9. Wciąż jest za mało ludzi w tym zawodzie więc masz pewność że zawsze znajdziesz pracę
Przecież to wygryw dla niebieskich
  • 79
bo jesteś często jedynym pielęgniarzem na oddziale

i dostajesz najcięższe zadania bo jesteś 'facet i najsilniejszy' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewna praca

za grosze i w złych warunkach a odpowiedzialność spora.

nawet kobiety aktualnie już niezbyt chętnie się tam pchają patrząc po ilości nowych pielęgniarek i brakach.

a dlaczego mało by tam szło nawet jakby było dobrze płatne to najpewniej ze względu na różnice biologiczno - kulturowe.
@
@szynszyla2018: Dopóki każdy ma wolny wybór i nikt nie narzuca parytetów lub sztucznego wyrównywania szans to tak naturalnie będzie. Faceci są bardziej techniczni, a kobiety bardziej społeczne. Faceci lubią coś tworzyć, budować i spełniają się tam gdzie potrzebna jest siła, a kobiety są bardziej empatyczne, opiekuńcze i wolą pomagać. Stąd taka naturalna różnica i dlatego 90% pielęgniarek to kobiety, a 90% inżynierów to faceci. Nie ma w tym nic złego. Nie
@tom_marcin dziwne ja tam o pensji w magazynach wiem ze to jest max 2,5 k na rękę. MAX. I #!$%@? tam z Ukraincami bez przerwy. Zresztą musi to być chjowa robota skoro moi znajomi woleli robić w maku gdzie pensja to równiez max 2,5 k niż robić w magazynie. W ogóle mówienie że robota fizyczna typu KFC, mac czy magazyn jest spoko i lepsza od pracy po studiach w korpo za najniższa
po zrobieniu specjalizacji (nie wiem jak to nazwać ale wiem ze mogą iść w konkretne umiejętności i działy medycyny) pensja podchodzi już pod 4 k.


@szynszyla2018: okolice 4k na rękę to okolice średniej krajowej. Praca pielęgniarza/pielęgniarki potrafi być ciężka, wymaga wykształcenia, wiąże się z odpowiedzialnością i jak sama zauważasz ta pensja to nie jest dla "zwykłego" pielęgniarza.
Dlatego nie ma co tego porównywać do pracy w fastfoodzie czy na magazynie.