Wpis z mikrobloga

Siema mireczki z #budownictwo #ogrzewanie #prawobudowlane #kaloryfer #ciepelko Mam problem u rodziców.
Mieszkająw blisko 30 letnim bloku 3-4 piętrowym. Nieocieplonym. I wg wszystkich wyszukanych w internecie prawideł mają o dużo za mało żeberek w kaloryferach. Wiecie gdzie mogę się zgłosić, żeby mi to oficjalnie przeliczył i wydał jakieś piso z którym mogę się wybrać do spółdzielni, żeby coś z tym zrobić? Rodzice mająmega zimno w mieszkaniu od lat i się dogrzewaj jakimiś piecykami z doniczek odwróconych. To jest nienormalne. A spółdzielnia odsyłą im pisma, że wszystko jest zgodnie z planem...
Pobierz
źródło: comment_1612098687icIQUGMo7G6wVirKLyk1eg.jpg
  • 22
@Silikon: Ale gdzie znajdę takowego? Jak takiego szukać? To jest rzeczoznawca od prawa budowlanego?
Jednego dnia jest letnia woda w kaloryferach, raz jest gorąco. Zasadniczo blok ma założoną "temperaturkę" jak jest mocno na minusie, to nie dotkniesz kaloryferów, bo są tak gorąco, jak jest do ok -8 to są ciepłe, (mowa oczywiście o odkręconych na maksa)
@robertx: nie mogę, rodzice sięz nimi bujają w tym temacie od x lat i
@gdziemojimbuspiatka: w tych kaloryferach raczej nie dołożysz i nie ma to sensu. Lepiej przejść na nowsze kaloryfery które więcej ciepła oddadzą ale widzę tam podzielnik i tutaj bym raczej upatrywał problemu. Czyli Twoim rodzicom jest zimno bo cały blok jest zimny ponieważ wszyscy grzeją na minimum by nie płacić za ogrzewanie.
Najpierw należy doprowadzić do usunięcia złodziejskich podzielników a dopiero wtedy możesz kombinować z kaloryferami.
@defoxe: Skąd mam wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie? Sam tego nie obliczę.
@Namarin: przepraszam, że za chaotycznie napisałem. Nie będę teraz tego przepisywał. Niemniej dzięki za zwrócenie uwagi.
@a_new_error: wyżej napisałem o tzw. temperaturce założonej. Jak są mrozy mocne to jest gorąco, jak nie ma mrozów to jest letnio.
@ksiak: Tak tak, pisząc o dołożeniu żeberek miałem na myśli wymianę na nowe. Da się coś zrobić z tymi podzielnikami?
Da się coś zrobić z tymi podzielnikami?

rodzice mają obok 2 sąsiadów (1 sąsiad grzeje normalnie, sąsiadka wcale(w swetrach chodzi)), nad sobą mają jużdach izolowany wpuszczanymi jakimiś trocinami czy cholera wie czym, a pod sobą mają też sąsiadkę, która nie grzeje.


@gdziemojimbuspiatka: no to masz odpowiedź dlaczego zimno. Najprościej napisać pismo z żądaniem usunięcia podzielników i zebrać podpisy od mieszkańców, udać się z tym do spółdzielni i niech usuwają.
Problem nie leży tylko w wymiarze grzejnika, ale u zarządcy budynku


@Erk700: oni mają podzielniki, tam będzie zimno bo ludzie siedzą przy zakręconych kaloryferach co sam napisał.
już to widzę jak spółdzielnia podzielniki usuwa


@Pangia: nikt nie mówi, że będzie łatwo ale jest to do zrobienia jeżeli tylko mieszkańcy się razem podpiszą dodatkowo pójdą na zebranie itp itd.