Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) Zrób zdjęcie ale w taki sposób, aby twoja osoba pojawiła się w kilku miejscach
b) Ugotuj/upiecz swoją ulubioną potrawę. Podaj odświętnie jak w restauracji i zjedz wspominając czasy kiedy można było zjeść na mieście :)
c) Zrób bałwana 3D w domowych warunkach z czegokolwiek innego niż śnieg

Wyzwania ciekawe, ale z racji tego, że razem z #rozowypasek lubimy nowe smaki i eksperymenty kulinarne, weszliśmy w temat b).
Ulubionych potraw też mamy dużo, ale poszliśmy kluczem - na co mamy największego smaka - i padło na bardzo prostą „kiełbasę z cebulą z patelni”. Jednak skoro to restauracja, to nieco podkręciliśmy!

Zapraszam na relację w komentarzach z przygotowań i z kolacji w tymczasowej restauracji „Piwnica”, gdzie szef kuchni, aspirujący #masterchef, przygotował pięciodaniowe menu z tematem przewodnim „cebula”!
kether - #mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) Zrób zdjęcie ale w taki sposób, aby...

źródło: comment_1612105283rP13GJpp7lbgaUrpGvKDyM.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@CptPrice: potwierdzam, najlepszy! Choć nie jestem wielkim entuzjastą majonezu, wiarę w tę markę zbudował mi znajomy ze studiów, który potrafił zjeść łyżką mały słoik majonezu, tak jak dziewczyny to robią z nutellą.
  • Odpowiedz
@FalcoToJa: tak aż się zreflektowałem, czy czasem bzdur nie wypisuję w temacie tych liści i zapytałem u źródła, jak wygląda przepis na tężę nalewkę. Podaje go poniżej i to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości:)

Składniki na 1 porcję (ok 2l gotowego eliksiru):
- 1kg aronii
- 200 liści wiśni
- 0.5 l spirytusu
- 0.75-1kg cukru
- 20g kwasku cytrynowego

Dzień 1:
Do garnka wlać 2 litry wody. Dodać aronię i liście.
  • Odpowiedz
@FHA96: Rezerwacje na menu cebulowe będą przyjmowane dopiero wtedy, gdy uda się pozbyć cebulowego zapachu z mieszkania, poszewek i zasłon ;)
  • Odpowiedz